Suertes del Marqués, Cool, D.O. Valle de la Orotava, červené víno, 0,75l Suertes del Marqués Cool je víno z kolekce Nat'Cool, k jehož výrobě byla použita odrůda Listán negro. Toto lahodné červené víno vyniká aromatem tmavých bobulí, které doprovází lehké tóny koření. Na patře je ovocné, šťavnaté, s dlouhým dozněním.

659 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 659 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Edice Nat'Cool je nápadem věhlasného vinaře Dirka Niepoorta. Tímto projektem chtěl propagovat přírodní vína, která jsou vyrobená z lokálních hroznů, mají nízký obsah alkoholu a jsou velmi lehká. Suertes del Marqués Cool je toho příkladem. Víno je vyrobeno z odrůdy Listán negro, která se skvěle přizpůsobí bohaté sopečné půdě v oblasti Valle de La Orotava a pěstuje se tradičním způsobem nazvaným Cordon Trenzado, jenž spočívá v zaplétání kordonu vinné révy.
Víno získalo 92 bodů od známého znalce vín Roberta Parkera.
Vinařství Suertes de Marqués je nováčkem mezi španělskými výrobci vín. Jedná se o malou rodinnou firmu, která začala vyrábět vína teprve v roce 2006, ale už celých dvacet let předtím se starala o své vinice. Vinařství se nachází v severní části Tenerife - ve Valle de La Orotava. Snaží se co nejméně zasahovat do procesu výroby vína, aniž by přitom ztratilo respekt k tradici. Používají tedy pouze autochtonní kvasinky, vyhýbají se jakémukoli přelévání vín a siřičitany používají jen v malé míře. Veškeré procesy se provádějí výhradně ručně, a to od práce na vinici až po sklizeň. 
Víno kvasí v betonových nádržích různých rozměrů a ke zrání slouží malé sudy z francouzského dubu o objemu 500 litrů, případně větší o objemu 2000-4500 litrů. Vinice jsou umístěné v 300-750 m n.m. a skládají se z různých typů půdy.
Výrobce Suertes del Marqués
Ročník 2017
Oblast původu D.O. Valle de la Orotava
Obsah alkoholu 11,5 %
Odrůda Listán Negro
Velikost lahve 1 l
Země původu Španělsko