PradoRey, El Cuentista, D.O. Ribera de Duero, bílé víno, 0,75l Bílé víno El Cuentista, pocházející z oblasti Ribera del Duero, je vyrobeno z odrůdy 100% Tempranillo. Víno zraje 9 měsíců v sudech z amerického dubu. Na pohled slámově žlutá barva. Komplexní víno s tóny zralých jablek a čerstvého dřevo. Velmi elegatní vůně. V ústech je vyvážené a bohaté na patře s příjemnou kyselostí. Víno je perzistentní s tóny ovoce a dřeva v dochuti.

699 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 699 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Bílé víno El Cuentista, pocházející z oblasti Ribera del Duero, je vyrobeno z odrůdy 100% Tempranillo. Vinice jsou orientovány na jih se sklonem větším než 6%. Nadmořská výška se pohybuje v rozmezí 815 m – 830 m n m. Pro tuto oblast jsou typické půdy chudé na organickou hmotu, s jílovito-hlinitou texturou a vysokým obsahem vápence. Toto složení pomáhá zachovat ovocné tóny ve vínech.
Víno zraje 9 měsíců v sudech z amerického dubu. Na pohled slámově žlutá barva. Komplexní víno s tóny zralých jablek a čerstvého dřevo. Velmi elegatní vůně. V ústech je vyvážené a bohaté na patře s příjemnou kyselostí. Víno je perzistentní s tóny ovoce a dřeva v dochuti. 
Doporučujeme popíjet společně s lososem nebo jehněčím. 
Výrobce PradoRey
Ročník 2019
Oblast původu D.O. Ribera del Duero
Obsah alkoholu 13 %
Odrůda Tempranillo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s