4Kilos, D.O.Mallorca, červené víno, 0,75l 4 Kilos je prvotřídní červené víno pocházející ze stejnojmenného mallorského vinařství sídlícího v městečku Felanitx. Víno se vyrábí z hroznů původní odrůdy Callet, které rostou na jílovohlinitých půdách s vysokým obsahem železa, díky čemuž víno získává typickou komplexnost. 4 Kilos je šťavnaté a svěží víno, v jehož aroma vyniká zralé černé ovoce doprovázené balzamikovými, kořeněnými a minerálními tóny. Na patře je velmi příjemné a chutné, vyznačuje se elegantní kyselostí, jemnými taniny a dlouhým dozněním.

999 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 999 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

4 Kilos je lahodné červené víno pocházející ze stejnojmenného mallorského vinařství. Hrozny odrůdy Callet pocházejí z vinic o stáří 20 až 45 let z jižní a severní části ostrova. Jsou sbírány i přebírány výhradně ručně, následuje fermentace v nerezových tancích a dřevěných sudech při teplotě mězi 20 až 30 °C a následně víno zraje v barikových sudech Alier po dobu 12 měsíců. Vzniká tak víno prvotřídní kvality, středního těla a dobré kyselosti, díky čemuž je na patře svěží a vytrvalé. Zkrátka věrné ztělesnění odrůdy Callet.
Víno doporučujeme servírovat při teplotě 16 °C a dekantovat před podáváním. Skvěle se hodí ke zvěřině, hovězímu, jehněčímu a zralým sýrům. 
Vinařství 4 Kilos se rozkládá v městečku Felanitx a jeho název pochází z hovorového výrazu pro 4 miliony peset. Právě takovou částku totiž na začátku investovali Francesc Grimalt a Sergio Caballero, aby vinařství založili. Byla to skromná investice, která dokazuje, že pro dobré víno nejsou potřeba peníze, ale hlavně vášeň a cílevědomost. Ve vinařství 4 Kilos dbají na racionální zemědělství, které je maximálně ohleduplné k životnímu prostředí a zasahuje minimálně do okolní krajiny. Používají původní vegetaci s velkou mikrobiologickou populací, aby na vinici zajistili velkou biodiverzitu. Díky tomu vznikají vína vynikající kvality, ve kterých se odráží poctivá práce, specifické klima a láska k řemeslu.
Složení produktu
Výrobce 4 Kilos Vinícola
Oblast původu D.O. Mallorca
Obsah alkoholu 12 %
Odrůda Callet
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko (Mallorca)