Luis Cañas, Reserva, D.O. Rioja, červené víno, 0,75l Vynikající víno pocházející z vinařství Luis Cañas se vyznačuje tělnatostí a zároveň svěžestí. Označení Reserva mají nejlepší ročníky sklizně - vína zrají více než rok v dubových sudech a poté v lahvi.

499 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 499 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Lahodné červené víno z oblasti Rioja vinařství Luis Cañas se vyrábí z těch nejlepších hroznů odrůd Tempranillo a Graciano. Hrozny rostou na vinicích starších 40 let. Po pečlivém výběru těch nejlepších hroznů dochází k fermentaci při kontrolované teplotě 28 °C a následně víno zraje 18 měsíců v barikových sudech z amerického a francouzského dubu. Následně ještě dozrává přímo v lahvi a zaručuje tak opravdový gurmánský zážitek.

Víno vyniká svou třešňově rudou sytou barvou a velmi intenzivním aroma připomínajícím zralé červené ovoce s náznaky likéru. Lehký náznak toustu a kouře na balzamickém základě, na patře se projevuje komplexnost a elegance.

Britský časopis Decanter zařadil vinné sklepy Luis Cañas mezi 100 nejlepších na světě. Ferran Adria exkluzivně vybral vína Luis Cañas pro svůj nový projekt restuarace Ticket v Barceloně.

Odrůda: Tempranillo 95%, Graciano 5% 

Víno se doporučuje dekantovat cca 2 hodiny před konzumací, doporučujeme podávat při teplotě 16°C. Skvěle doplní vepřovou pečeni, divočinu, ryby a zralé sýry.

Obsah alkoholu 14,5%

Objem lahve: 0,75l

Původ: Španělsko, D.O. Rioja

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu

D

David02. 01. 2023

Výrobce Luis Caňas
Ročník 2016, 2015
Oblast původu D.O.C Rioja
Obsah alkoholu 14,5 %
Odrůda Tempranillo, Graciano
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s