Suertes del Marqués, Trenzado, D.O. Orotava, bílé víno, 0,75l Suché bílé víno z ostrova Tenerife. Květinové, ovocné a bylinkové tóny tohoto jedinečného vína na pozadí minerálů ze sopečné půdy. Jedná se o výběr odrůd Listán Blanco 90%, Pedro Ximénez (6%), a Vidueno (4%). Jedná se o velmi elegantní víno.

659 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 659 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Trenzado je suché bílé víno z oblasti D.O. Valle de Orotava z vinařství Suertes del Marqués. Jedná se o směs odrůd Listán Blanco (název, pod kterým je odrůda Palomino známa na Kanárských ostrovech), z 90%, Pedro Ximénez (6%), a Vidueno (4%). Víno má kořeněné tóny, výrovnanou kyselinku a je velmi svěží. Jedná se o velmi elegantní víno.
Vinné sklepy Suertes del Marques jsou jedinečné nejen fantastickými víny, specifickou lávovou půdou dodávající vínům překvapivý charakter, ale také systémem vinifikace, který používají. Po zničení evropských vinných odrůd mšičkou révokazem - fyloxérou, která napadla kořeny révy, v 19. století, se dnes takřka všechny odrůdy roubují na podnože odolných druhů. To umožňuje odrůdám zachovat si jejich charakteristické vlastnosti a zároveň je chránit před napadením. Původní, tzv. pravokořenné odrůdy révy, tedy odrůdy NEroubované na jinodruhové podnože, se zachovaly v Evropě velmi zřídka a jedním z těchto vyvolených míst jsou vinice Suertes del Marqués. Vinař Jonatan Lima pěstuje všechny odrůdy pouze na pravokořenových odrůdách. Navíc ojedinělý systém pěstování navazuje na staleté prakticky zapomenuté tradice z Tenerife. Jedná se o náročný postup spočívající v zaplétání kordonu révy - Cordon Multiple Trenzado nikoliv běžný systém vedení révy na drátěnce. Tento systém Cordon Trenzado používá Jonatan podle svých slov z důvodu, že chce dostat z autoktoního vína to nejlepší, ačkoliv připouští, že je s ním daleko více práce i výtěžnost hroznů je daleko menší. Na druhu stranu jedná se o jedinečný systém ve světě i na Kanárských ostrovech. Což z vína dělá světový unikát.

Suertes del Marqués jsou nejlépe hodnoceným vinným sklepem ze Španělska Robertem Parkerem.  Ten za poslední dva roky ohodnotil jejich 21 vín nad 91 bodů ve Wine Advocate. To dosud nedosáhl žádný vinný sklep ze Španělska.

Doporučejeme servírovat za teploty 7°C.

Výrobce Suertes del Marqués
pH 3
Ročník 2021
Oblast původu D.O. Valle de la Orotava
Obsah alkoholu 13,5 %
Odrůda Vidueño, Pedro Ximenez, Listán Blanco
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko (Tenerife)

Chutná ještě lépe v kombinaci s