Luis Cañas, Hiru Tres Racimos, D.O. Rioja, červené víno, 0,75l Jedno z nejvyhledávanějších španělských vín z oblast La Rioja, prakticky perfektní červené víno, které zraje 18 měsíců v barikových sudech.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Hiru (hiru v baskičtině 3) je jedno z nejvíce vyhledávaných španělských vín. Pochází ze sklepů Luis Cañas v oblasti Rioja Alavesa, která tvoří přechod mezi atlantickým a středomořským klimatem. Kantabrijské pohoří tvoří obranný štít před severními větry a bouřkami a vytváří se tak suché klima s velkými výkyvy teplot, což je ideální klima pro pěstování a zrání vína.

Vyrábí se z odrůdy Tempranillo a hrozny procházejí velice pečlivým výběrem. Trsy nemají více než 3 hrozny a tak se zaručuje 100% kvalita vína. Fermentace probíhá v barikových sudech, stejně jako následné 24měsíční zrání. Na patře je to víno velmi tělnaté a chutné s dlouhým dozněním a velmi dobrou strukturou. Aroma je velmi svěží po zralém červeném lesním ovoci na pozadí bylinek.

Britský časopis Decanter zařadil vinné sklepy Luis Cañas mezi 100 nejlepších na světě. Ferran Adria exkluzivně vybral vína Luis Cañas pro svůj nový projekt restuarace Ticket v Barceloně.

Odrůda: 100% Tempranillo

Servírovat při teplotě 16-18°C. Doporučujeme podávat s vepřovou panenkou, steaky a divočinou. 

Obsah alkoholu: 14,5%

Objem lahve: 0,75l

Původ: Španělsko, D.O. Rioja

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.

Výrobce Luis Caňas
Oblast původu D.O.C Rioja
Obsah alkoholu 14,5 %
Odrůda Tempranillo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s