Telmo Rodríguez, LZ, D.O. Rioja, červené víno, 0,75l Telmo Rodríguez LZ je mladé červené víno pocházející z oblasti La Rioja, vyrobené z odrůd Tempranillo, Graciano a Garnacha. Je to velmi živé víno se skvělou kyselostí a lehkým pohybem ve sklenici. V nose lze ucítit jemné náznaky fermentace a redukce, které jsou doprovázené mléčným aroma a jahodovým sirupem. Po oxidaci dají průchod zemité vůni černého a zeleného pepře. LZ je drsné a dynamické víno, které má dlouhé a svěží doznění.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Podle samotného vinařství je víno poctou všem vinařům 20. let. K výrobě vína se používají vybrané hrozny z ekologických vinic v oblasti Lanziego, které se fermentují v malých cementových tancích po dobu 6-7 měsíců. Víno bylo oceněno 91 body světoznámým znalcem vín Robertem Parkerem.
Skvěle se hodí ke krutímu masu, pikantním pokrmům, dušenému jehněčímu, plněnému lilku a těstovinám s masovými omáčkami.
Telmo Rodríquez je španělské vinařství založené v roce 1994. Ve světě má pověst průkopníka podporujícího španělské vinařství, cestujícího enologa a "driving wine-makera". Tuto pověst si vysloužil především díky tomu, že cestuje za víny do jednotlivých oblastí, aby následně vyráběl vína z jediné sklizně pouze za použití původních odrůd dané oblasti. Kromě toho věnuje zvláštní péči obnově zapomenutých vinic. Ve značce Telmo Rodríquez se promítá nesmírná láska k vínu a dobrému vinařskému řemeslu. 
Součástí Telmo Rodríguez je projekt Bodega Lanziego, který se spustil v roce 1998 v městečku Lanziego s cílem vrátit se ke kořenům. Místo s nádhernou krajinou a klimatem ideálním k výrobě čistě lokálního vína z Riojy. Výsledkem jsou omezené produkce vín vysoké kvality.
Výrobce Telmo Rodríguez
Oblast původu D.O.C Rioja
Obsah alkoholu 13,5 %
Odrůda Tempranillo, Graciano, Garnacha tinta
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko