Telmo Rodríguez, Corriente, D.O. Rioja, červené víno, 0,75l Corriente Telmo Rodríguez je lahodné červené víno třešňové barvy pocházející z oblasti Rioja, které v sobě nese odrůdy Tempranillo, Garnacha a Graciano. Ve víně se odráží směs půd v oblasti Lanciego, kde se střídají jílovovápenaté erozní svahy a pískovec. Po otevření lze ve vínu ucítit rostlinné tóny, které se postupně překlopí do aroma červeného ovoce doplněného o osvěžující tóny černého pepře a bobkového listu a sladký nádech lékořice. V pozadí lze ucítit jemné tóny kávy. Na patře je svěží, lehce suché, ale zároveň šťavnaté, s lehkým tělem. Velmi snadno se pije.

399 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 399 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Podle samotného vinařství je to velmi přátelské a jednoduché víno, které symbolizuje celý region, jeho kulturu a samozřejmě také víno. Je to poctivé víno, které je dobré mít vždy při ruce, a pokud ho nevypijete během oběda či večeře, nechte si ho na další den a užijete si ho snad ještě více.
Skvělé víno, které nejlépe doprovodí zvěřinu, pečené vepřové nebo rýžové pokrmy s masem. Oceněno 91 body světoznámým znalcem vín Robertem Parkerem.
Telmo Rodríquez je španělské vinařství založené v roce 1994. Ve světě má pověst průkopníka podporujícího španělské vinařství, cestujícího enologa a "driving wine-makera". Tuto pověst si vysloužil především díky tomu, že cestuje za víny do jednotlivých oblastí, aby následně vyráběl vína z jediné sklizně pouze za použití původních odrůd dané oblasti. Kromě toho věnuje zvláštní péči obnově zapomenutých vinic. Ve značce Telmo Rodríquez se promítá nesmírná láska k vínu a dobrému vinařskému řemeslu. 
Součástí Telmo Rodríguez je projekt Bodega Lanziego, který se spustil v roce 1998 v městečku Lanziego s cílem navrátit se ke kořenům. Místo s nádhernou krajinou a klimatem ideálním k výrobě čistě lokálního vína z Riojy. Výsledkem jsou omezené produkce vín vysoké kvality.
Výrobce Telmo Rodríguez
Ročník 2021, 2020
Oblast původu D.O.C Rioja
Obsah alkoholu 14,5 %
Odrůda Tempranillo, Graciano, Garnacha
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s