Agustí Torelló Mata, Barrica Gran Reserva, D.O. Cava, šumivé víno, 0,75l Lahodné šumivé víno, které se skvěle hodí jako aperitiv a výborně doplní sýry, kuřecí maso a mořské plody. Pyšní se jemnými bublinkami, žlutozelenavou barvou a intenzivním aroma s ovocnou chutí. Od amerického znalce vín získalo 92 bodů, a tak rozhodně stojí za to ho vyzkoušet.

899 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 899 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Tradice a modernost. Tak můžeme charakterizovat toto vynikající šumivé víno. Vyrábí se z odrůdy Macabeo, která se rozdělí na tři části a dále se zpracovávají různými způsoby. Přibližně 40 % vína se vyrábí v barikových sudech z francouzského dubu, kde také víno zraje asi 8 měsíců. Další část se fermentuje v nerezových tancích přibližně 1 měsíc při kontrolované teplotě 16 °C. Poslední část je časná sklizeň, která se používá pro vyrovnávání chutí při kupáži. Po kupáži je víno uloženo do podzemních sklepů, kde zraje ještě 30 měsíců v lahvích, kde také probíhá druhá fermentce a se stává se z něj šumivé víno. 

Tuto cavu charakterizuje žluá barva se zeleným nádechem, nádherně jemné bublinky a intenzivní aroma s ovocnou chutí zralého zeleného jablka, které doplňuje nepatrný nádech koření. Na patře zanechá nezapomenutelný dojem suchého vína s hustou krémovou pěnou. Produkce tohoto šumivého vína je limitovaná a každá láhev je označena svým originálním číslem. 

Odrůda:100% Macabeo

Obsah alkoholu: 11, 5%

Servírujte při teplotě mezi 6-7 °C. Vhodné jako aperitiv. Výborně se doplňuje s uzeným, bílým masem, grilovanými mořskými plody, bílými rybami a polozralými sýry.

Původ: Španělsko, D.O. Cava

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.

Výrobce Agusti Torelló Mata
Oblast původu D.O. Cava
Obsah alkoholu 11,5 %
Odrůda Macabeo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s