Jamón Paleta Ibérica de Cebo, Jamones Blázquez, šunka s kostí, 4,5 - 5,8kg Paleta Ibérica de Cebo předního španělského dodavatele Jamones Blazquéz je šunka jedinečné chuti a nádherně žilkované struktury, která zrála po dobu 18 měsíců. Menší velikost, menší doba zrání a vyšší obsah tuku zaručují výjimečný zážitek pro Vaše chuťové pohárky. Doporučujeme krájet na tenké plátky a konzumovat se sklenicí kvalitního červeného vína.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Paleta je označení pro přední nohu z iberského černého vepře. Hmotnostně se pohybuje okolo 4,5-5,5 kg – právě díky menšímu vzrůstu a menší zakulacenosti se může krájet na dokonale tenké plátky. Je charakteristická svou intenzivnější a výraznější chutí. V některých oblastech Španělska, např. v Katalánsku, je paleta pro své vlastnosti dokonce upřednostňována před jamónem.

Šunka pochází z iberského prasete, které má zvláštní genetickou vlastnost. Jeho svalstvo je tak málo kompaktní, že umožňuje, aby do něj pronikaly mastné kyseliny. Plátek iberské šunky je tak doslova protkán žilkami tuku, a proto je dokonale jemný. Paleta vzhledem ke své váze zraje kratší dobu než jamón. Tato konkrétně minimálně 18 měsíců. O vysokou kvalitu šunek dbá od roku 1932 již čtvrtá generace rodiny Blázquez.

Jamones Blázquez je španělská společnost, která se zabývá výrobou uzenin, především tradičního španělského jamónu. Její historie se začala psát již v roce 1932 v malé kastilsko-leonské vesnici Crespos, kdy se Isidoro Blázquez a jeho žena Teresa Martín rozhodli vyrábět kvalitní španělské šunky z těch nejlepších iberských vepřů. Jejich smysl pro detail, tradiční postupy a jen to nejkvalitnější maso dávají již po desetiletí vzniknout těm nejlepším delikatesám určeným jen pro ty nejvybranější jazýčky. Jejich produkty značky Admiración (v překladu obdiv) jsou oceněny řadou cen (mezi nimi např. ITQI) a můžete je najít v nabídce těch nejvybranějších podniků ve více než 30 zemích světa.

Původ: Španělsko

Výrobce: Jamones Blázquez

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.

L

Lucie06. 09. 2023

Naprosto vynikající. Objednáme znovu.

Výrobce Jamones Blázquez
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s