Remelluri, Viñedos de Labastida, D.O. Rioja, červené víno, 0,75l Lindes de Remelluri se vyrábí v omezeném množství a jedná se o víno s vlastní osobností a charakterem vyrobené z hroznů nejvyšší kvality odrůdy - Viura, Tempranillo, Malvasia, Graciano, Garnacha, které odrážejí terroir (celková zemědělská způsobilost konkrétního území k pěstování vinné révy) jejich původu.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Remelluri, starobylé panství posazené nad vesnicí Labastida, nabízí některé z nejvýše položených vinic v regionu Rioja. Vinař Telmo Rodríguez a vinařka Amaia Rodríguez Hernandorena pokračují v tradici, kterou jejich otec Jaime Rodríguez Salís započal v roce 1967. Od počátku se soustředil na metody ekologického zemědělství a oslavu jedinečného terroir této oblasti. Rodinná série „Lindes de Remelluri“ spojuje sklizeň 28 různých pozemků z Labastidy, které vlastní osm různých pěstitelů. Přirozeně fermentuje v nerezové oceli a zraje v sudu po dobu 12 měsíců. Zralé modré a černé ovoce se prolíná se sametovou texturou nad prašnými taniny. 

 

Vína Lindes de Remelluri jsou poctou pěstitelům, kteří dlouho pracovali pro panství a přivezli své hrozny do Remelluri. Lindes znamená hranice a vyrábí se z vinic v okolních vesnicích San Vicente de la Sonsierra a Labastida. Tyto hrozny, které byly dříve přimíchávány do hlavního vína Remelluri, se nyní mohou lesknout v lahvích pro konkrétní místo. Hrozny pro toto víno pocházejí z vinic Labastida. Ačkoli je vinifikace stejná, ve srovnání se San Vicente je Labastida ve vyšší nadmořské výšce, dále od řeky Ebro. Výsledné víno je méně alkoholické s velkou kyselinkou a koncentrací chuti. 

 

Jedná se o moderní styl oblasti Rioja s dobře definovanou vůní černého a červeného ovoce, orientálního koření a nádechem lékořice. Příjemně sametové patro, bohaté a šťavnaté ovoce, čistá kyselina, komplexní a lákavé. Třešňová barva, jasné odlesky a načervenalé kaštanové okraje. . 

 

Dobrá koncentrace vůní červeného a černého ovoce, orientálního koření a lehce pražených tónů. 
 
Lahodné a chutné na patře s hedvábnou texturou a vynikajícím ovocným projevem. Dobrá kyselina s dlouhým, sladkým závěrem. 

 

Odrůda: Viura, Tempranillo, Malvasia, Graciano, Garnacha 

 

Doporučujeme podávat při teplotě 14-16 °C. 

 

Vynikající k pečenému a grilovanému masu, králikoví a sýrům. 

Obsah alkoholu: 13,5 % 

Obsah: 0,75l 

Původ: Španělsko, D.O. Rioja 

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu 

 

 
 

 
 

Výrobce Remelluri
Ročník 2019, 2018
Oblast původu D.O.C Rioja
Obsah alkoholu 14 %
Odrůda Viura, Tempranillo, Malvasia, Graciano, Garnacha
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s