AT Roca, Noguer Baix, D.O. Penedès, bílé šumivé víno, 0,75l Noguer Baix je vynikající šumivé víno odrůdy Macabeu pocházející z katalánské oblasti Penedès. Vinice z roku 1974 se rozkládají na hliněných a vápenatých půdách orientovaných na sever a při pěstování a výrobě jsou respektovány měsíční cykly a principy ekologického zemědělství. Jedná se o čisté a elegantní víno, které se vyznačuje zářivě slámovou barvou se zlatavými odlesky. V nose je dominantní ovocné aroma, na pozadí jemného pečiva vynikají jablka, hrušky a fenykl. Na patře je vytrvalé, svěží, elegantní a velmi ovocné. Jedinečné víno, které bylo vyrobeno v omezeném množství 2 148 lahví.

699 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 699 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Šumivé víno, které se lisuje přímo bez odstopkování a následně se nechá spontánně kvasit v hliněných amforách o objemu 600 l. Víno se hodí k předkrmům, k rybám a mořským plodům.
AT Roca je mladé rodinné vinařství, které založil zkušený vinař Agustí Torreló Roca s cílem vyjádřit co nejlépe terroir oblasti Penedès. Anima Mundi je nejnovější projekt společně budovaný se svým synem Agustím. Vinná réva je pěstována s maximálním důrazem na ekologické zemědělství, s výjimečnou péčí a s respektem k přirozeným cyklům. Výsledkem je excelentní víno, ve kterém se zrcadlí dějiny celé oblasti.

Výrobce AT Roca
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 11,5 %
Odrůda Macabeo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko