Mestres, Clos Damiana, Gran Reserva, D.O. Cava, bílé šumivé víno, 0,75l Jedna z absolutně nejlepších Cavas na trhu, Clos Damiana Gran Reserva se vyrábí pouze ve výjimečných ročnících. Cava je vyrobena ze tří odrůd Macabeu, Xarel·lo a Parellada, které společně harmonizují zralé ovoce, citrusovou kůru, dřevo a vanilku. Chuť je svěží, komplexní s ostrou kyselostí a aromatickými bylinnými tóny. To vše podtrhuje extrémně jemné perlení.

1 999 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 1 999 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Jedna z absolutně nejlepších Cavas na trhu, Clos Damiana Gran Reserva se vyrábí pouze ve výjimečných ročnících. Cava je vyrobena ze tří odrůd Macabeu, Xarel·lo a Parellada, které společně harmonizují zralé ovoce, citrusovou kůru, dřevo a vanilku. Chuť je svěží, komplexní s ostrou kyselostí a aromatickými bylinnými tóny. To vše podtrhuje extrémně jemné perlení.
Doporučujeme Vám jej servírovat vychlazené na teplotu 8 - 15 ° C a otevřít lahev 30 minut před naléváním.

Cava Mestres Clos Damiana je vyráběna podle tradiční metody Champanoise, kdy prvnotní kvašení je v sudech z francouzkého dubu a poté druhotné kvašení již v lahvích, které jsou ručně otáčeny. Doba zrání v sudech je 12 měsíců a poté více než 140 měsíců v lahvích s korkovou zátkou. Vinná réva pochází z více než 60 let starých vinic, které jsou vysázeny v nejlepších oblastech regionu Penedés. 

Vinařství Mestres je jedním z nejstarších producentů Cavy s historií sahající až do roku 1312. První šumivé víno plnili do lahví v roce 1925 a stále používají tradiční původní odrůdy vinné révy a vinařské techniky upřednostňované jejich předky. 

Výrobce Mestres
Body Parker 94
Ročník 2007
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 12 %
Odrůda Xarello, Parellada, Macabeo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s