Toro Albalá, Don PX Convento Seleccion, 1946 Magnum, D.O. Montilla Moriles, sherry, 1,5l Sherry Don PX Convento Seleccion 1946 Toro Albala z hroznů posbíraných po druhé světové válce bylo zalahvováno v roce 2011. Kritik od Roberta Parkera ho označil jako ultra mega super koncentrované víno. Neuvěřitelně silné v chuti i v aroma. Fantastická sběratelská i gastronomická ojedinělost. Vína sherry lze možno uchovávat několik let otevřená.

22 000 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 22 000 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Všichni vinaři by měli zbystřit, neboť se jedná o jedinečnou láhev vína, která pochází ze španělské Andalusie. Hrozny tohoto vína nesoucí jméno Pedro Ximenez byly dehydratovány na přímém slunci během druhé světové války. Chuť a vůně tohoto vína je natolik intenzivní, že jej ihned rozpoznáte svými čichovými buňkami, a výrazná chuť se bude rozplývat na patře vašich úst. Ucítíte nejen delikátní chuť sladké skořice, ale i kafru, citronové trávy, belgické čokolády, másla nebo třeba vánočního cukroví a belgických pralinek.  Neuvěřitelné spektrum bohaté, sladké, vyvážené a jemné chuti bude napadat vaše smysly a po nějaké době rozpoznáte i nádech aroma z černých oliv, které tomuto vínu dodává ojedinělou chuť. Celkem bylo vyrobeno 825 láhví. Víno má kapacitu několik dalších generací. Fantastická sběratelská i gastronomická ojedinělost, kterou stále můžete mít u vás doma. Hodnocení od R. Parkera - 100 bodů!

Vyjádření kritika Roberta Parkera:

"Naprosto výjimečné víno s hlubokým a komplexním vyobrazením všech charakteristických znaků, které se od klasického vína a jeho rozmanitosti očekávají. Nepochybně stojí za to vynaložit veškeré úsilí toto víno najít, koupit a vychutnat si."

Odrůda: 100 % Pedro Ximénez

Zrání: od 1946

Obsah alkoholu: 15 %

Servírujte při teplotě 16 °C

Degustace: Neuvěřitelně silné v chuti i v aroma. Plná chuť s tóny citrusové trávy, skořice, vánočního pečiva a belgických pralinek. Víno je neuvěřitelně komplexní a bohaté.

Gastrnomie: dezertní víno, vhodné podávat se slanými sýry například s nivou

Objem: láhev 1,5 l v dřevěné bedýnce

Původ:  D.O. Montilla Moriles

Robert Parker: 100 bodů

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.

Výrobce Toro Albalá
Body Parker 100
Oblast původu D.O. Montilla Moriles
Obsah alkoholu 15 %
Odrůda Pedro Ximenez
Země původu Španělsko