Toro Albalá, Don P.X. Convento 1946, D.O. Montilla Moriles, sherry, 0,75l Don P.X. Convento 1946 je vysoce kvalitní sladké víno pocházející z vinařství Toro Albalá a hroznů Pedro Ximénez. Je jedním z mála světových vín, které získaly 100 bodů od věhlasného znalce vín Roberta Parkera. Víno, které zaujme a uspokojí každého znalce vín!

14 200 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 14 200 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Geniální víno tmavě hnědé až černé barvy velice husté konzistence. Ručně sbírané hrozny odrůdy Pedro Ximénez jsou lisovány hydraulickým lisem a získaný sladký mošt se částečně fermentuje. Následně se do něj přidá vínový destilát prvotřídní kvality, který před tím odpočíval v nerezových tancích po dobu alespoň jednoho roku.
Toto víno je velice husté s aroma kafru, lékořice, čokolády, muškátového oříšku a koření, pečiva, lískového krému a tabáku. V ústech je široké, sladké a sametové, lze cítit chuť červených plodů, oříšků a pražených mandlích a dřevěnýc základ. Neuvěřitelné spektrum bohaté, sladké, vyvážené a jemné chuti bude napadat vaše smysly a po nějaké době rozpoznáte i nádech aroma z černých oliv, které tomuto vínu dodává ojedinělou chuť.
Vyjádření kritika Roberta Parkera:

"Naprosto výjimečné víno s hlubokým a komplexním vyobrazením všech charakteristických znaků, které se od klasického vína a jeho rozmanitosti očekávají. Nepochybně stojí za to vynaložit veškeré úsilí toto víno najít, koupit a vychutnat si."

Odrůda: Pedro Ximénez
Jeho chuť vynikne hlavně s tmavou čokoládou, mandlovými moučníky a sýry
Obsah alkoholu: 17 %
Země původu: Španělsko
Výrobce Toro Albalá
Oblast původu D.O. Montilla Moriles
Obsah alkoholu 17 %
Odrůda Pedro Ximenez
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s