• Vhodné k šunce
  • Vhodné k sýru

Ánima Negra, Quíbia, D.O. Mallorca, bílé víno, 0,75l Bílé vyvážené víno Quíbia z vinařství Ánima Negra z Mallorky. Víno z odrůd Prensal Blanc, Giró Ros, Callet.

499 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 499 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Bílé víno Quíbia má příjemnou slámově-citrónovou barvu se zelenými odstíny. V aromatu se snoubí broskve, hrušky, ořechy a jasmín. Na patře je víno plné s texturou hedvábného olivového oleje a koncentrovanou chutí zralých broskví, hrušek a kapary. Ostré, živé a dobře vyvážené.
Toto víno se krásně páruje s mořskými plody - mušlemi, mořskými plody, langustami, slávkami a paellou s mořskými plody. Vynikající také k sushi a jamónu.
Servírujte při teplotě 8 °C až 10 °C.
Odrůda: Prensal Blanc, Giró Ros, Callet
Vinařství Ànima Negra z Mallorky bylo založeno třemi přátely Francesc Grimalt, Pere Obrador a Miguel Ángel Cerdà. Rozhodli se, že budou dělat autentická vína z Mallorky na bázy autoktoních odrůd. U městečka Felanitx přestavěli bývalou mlékarnu na dnes jeden z nejznámějších vinných sklepů na Baleárských ostrovech. První rok vyprodukovali pouze dva barikové sudy místní odrůdy Callet. Další dva roky jim posloužili jako defakto studijní projekt - snažili se vyrobit pro ně ideální dobře struktorované víno z této typické mallorské odrůdy. Většina vín z Mallorky v té době byla jednoduchá a neprocházela žádným sofistikovaným procesem zrání. Charakteristikou jejich vinic v oblasti Son Negre na Mallorce je velmi větrné prostředí (mořský vzduch), malá produkce (méně než půl kilogramu hroznů na keř) a extremní terroir: velmi chudá půda, značná mineralita, malé zásoby vody v půdě, a mnoho jiných ovocných stromů na vinici. Specifické podmínky na této vinici nutí vinaře pracovat se starými keři, které mají hluboké kořeny, aby si našli potřebné živiny. To způsobuje, že produkce vinařství je velmi malá a zároveň komplexní. Dnes Anima Negra pracuje především s autoktoními odrůdami jako Callet, Manto Negro, Prensal Blanc, Giro Ros apod.
Země původu: Španělsko, Mallorka
Výrobce Ánima Negra
Oblast původu D.O. Mallorca
Obsah alkoholu 12 %
Odrůda Prensal Blanc, Giró Ros, Callet
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s