• Vhodné k šunce
  • Vhodné k sýru

Ánima Negra, Án, D.O. Mallorca, červené víno, 0,75l Lahodné plné víno rubínové barvy odrůdy Callet z Mallorky, to je ÁN. Víno s výrazným aroma a plnou chutí. Vína z tohoto vinařství jsou výsledkem symbiózy klima, půdy a autoktoních odrůz tohoto Baleárského ostrova.

1 225 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 1 225 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Červené víno sytě granátové barvy s rubínovými odlesky nabízí nádherně bohaté a vrstvené aroma švestek, ostružin, kůže, fialek, kouře a středomořského  koření. Na patře je fantasticky plné s lahodným dozněním. Víno zrálo 18 měsíců v sudech z francouzského dubu.
Nejlépe se hodí ke zvláštním příležitostem, k pomalu taženým jídlům, BBQ a uzeným žebrům.
Servírujte při teplotě mezi 14 °C a 16 °C.

Odrůda: Callet

Vinařství Ànima Negra z Mallorky bylo založeno třemi přátely Francesc Grimalt, Pere Obrador a Miguel Ángel Cerdà. Rozhodli se, že budou dělat autentická vína z Mallorky na bázy autoktoních odrůd. U městečka Felanitx přestavěli bývalou mlékarnu na dnes jeden z nejznámějších vinných sklepů na Baleárských ostrovech. První rok vyprodukovali pouze dva barikové sudy místní odrůdy Callet. Další dva roky jim posloužili jako defakto studijní projekt - snažili se vyrobit pro ně ideální dobře struktorované víno z této typické mallorské odrůdy. Většina vín z Mallorky v té době byla jednoduchá a neprocházela žádným sofistikovaným procesem zrání. Charakteristikou jejich vinic v oblasti Son Negre na Mallorce je velmi větrné prostředí (mořský vzduch), malá produkce (méně než půl kilogramu hroznů na keř) a extremní terroir: velmi chudá půda, značná mineralita, malé zásoby vody v půdě, a mnoho jiných ovocných stromů na vinici. Specifické podmínky na této vinici nutí vinaře pracovat se starými keři, které mají hluboké kořeny, aby si našli potřebné živiny. To způsobuje, že produkce vinařství je velmi malá a zároveň komplexní.

Země původu: Španělsko, Mallorca

Výrobce Ánima Negra
Oblast původu D.O. Mallorca
Obsah alkoholu 13,5 %
Odrůda Callet
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko