Španělské delikatesy ideální na Valentýna

04. Února 2020 Španělské delikatesy ideální na Valentýna
Oslavte letos Valentýna se španělskými delikatesami. Připravili jsme pro vás tipy na dobroty, kterými mile překvapíte.
Chcete originálně vyznat lásku na Valentýna? Razíte heslo, že láska prochází žaludkem? Miluje Vaše drahá polovička jídlo? Pokud jsou vaše odpovědi ANO, čtěte! Darujte dobroty, které jste ještě neochutnali — nevšední španělské delikatesy.
  1. Joselito — nejlepší sušená šunka. Španělský gastronomický skvost, který nechybí v žádné michelinské restauraci. Šunku používají ve svých kuchyních šéfkuchaři z celého světa. Joselito pečlivě kontroluje celý proces výroby, který začíná na jejich farmě, kde chovají iberská prasata. Domovem těchto prasat jsou rozlehlé dubové lesy, kde má každé z nich prostor až tři hektary. Kdy jindy ochutnat věhlasné produkty firmy Joselito než na Valentýna? 
  2. Foie gras — kachní či husí játra — jedna z nejluxusnějších delikates. Foie gras mají svou typickou silnou chuť a hladkou texturu. Pokud chcete něco víc, doporučujeme foie gras s lanýži. Skvěle se hodí ke kvalitním červeným vínům. Na Valentýna ideální kombinace.
  3. Rubínová čokoláda — ne hořká, ne bílá, ale úplně nová rubínová čokoláda. Vyrobena je z řůžových kakaových bobů odrůdy Ruby. Má specifickou vůni a chuť, která ji odlišuje od ostatních čokolád. Není hořká, mléčná, ani výrazně sladká. Nadchne jemností, hladkostí a intenzitou. Rubínová čokoláda s jahodami a okvětními lístky růží, potřebujete snad ještě něco? 
  4. Sherry  — nejde o žádná lehká vína. K moštu z lisovaných hroznů je přidáván vinný destilát. Vyzkoušejte mladé sherry sladké víno jantarové barvy s dlouhým dozněnním, s chutí medu a rozinek. Může být samo o sobě dezertem, na Valentýna není sladkého nikdy dost. 
  5. Cava — není šumivé víno jako šumivé víno. Španělská cava prochází druhotným kvašením přímo v láhvi. Víno se tradičně dělá ze tří katalánských odrůd. Skvěle se hodí jako aperitiv, k šunkám, dezertům... zkrátka na Valentýna nezklame. Doporučujeme suché šumivé víno Pedregar. Má žářivou barvu, jemné bublinky, aroma ovoce a citrusů, v ústech je svěží.
Pokud si z našich tipů nevyberete, mrkněte do sekce Valentýnské speciality, najdete tam romantické delikatesy pěkně pohromadě. 

Další zajímavé články