Dominio de Atauta, La Celestina, D.O. Ribera del Duero, červené víno, 0,75l Dominio de Atauta, La Celestina je výjimečné červené víno z vinařské oblasti Ribera del Duero vyrobené z odrůdy Tempranillo. Jemné, elegantní, komplexní a vyzrálé, to jsou klíčové vlastnosti tohoto vína. Jedinečné víno, se kterým si vychutnáte každý neopakovatelný životní moment. Vyznačuje se intenzivní barvou tmavé třešně a svěžím aromatem s nádechem peckovitého ovoce. Ve střední části překvapí tóny balzamika a lékořice. Na patře je vyvážené, ohromující s převahou zralého ovoce.

459 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 459 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Červené víno La Celestina se vyrábí z jediné odrůdy Tempranillo a zraje 12 měsíců v barikových sudech z francouzského dubu. Víno je na patře kulaté a vyrovnané, velmi svěží a šťavnaté s jemnou kyselinkou.
Skvěle se hodí k bílému, jehněčímu a kůzlečímu masu, výborně doprovodí také houbová a rýžová jídla s masem a lanýži.
Vinařství Dominio de Atauta se nachází v provincii Soria a rozkládá se v nadmořské výšce 1000 metrů. Jde o velmi malé údolí, které se nachází na začátku oblasti Ribera del Duero. I přes svou malou rozlohu může nabídnout velkou rozmanitost půd co do hloubky, tak složení. Společnou vlastností všech půd je vápenatá hornina, která révě propůjčuje typickou mineralitu a zabraňuje, aby se kořeny dostaly do hlubších částí podloží. Nadmořská výška je jedním z charakteristických prvků této oblasti - díky ní hrozny zrají mnohem delší dobu. Západní vítr zase přispívá k nižší vlhkosti a pomáhá předcházet nemocem. 
Unikátní vlastnosti tohoto terroir se promítají do každého vína, které tady vyrábí s láskou a péčí a respektem k tradici a přírodě. 
Výrobce Dominio de Atauta
Ročník 2018, 2017
Oblast původu D.O. Ribera del Duero
Obsah alkoholu 14,5 %
Odrůda Tempranillo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko