Sara Pérez y René Barbier, Partida Pedrer Rosat, D.O. Priorat, ružové víno, 0,75l Netradiční a velmi komplexní víno. Jedno z nejvíce fascinujících rosé, jaké jste kdy ochutnali. Vytváří vynikající rovnováhu - výrazné a suché rosé, které je zároveň jemné a neuvěřitelně noblesní.

1 199 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 1 199 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Víno vyrábí René Barbier a Sara Perez. Společně zahájili tento nový projekt v roce 2001, kdy koupili malou vinici s názvem El Bellvisos (Bella Vista - krásný výhled). Tato pozoruhodně strmě svažitá vinice byla přes 40 let zanedbávána, přesto byla dobře situována a nabízela významný potenciál. Cílem Reného a Sáry bylo vždy vyrábět víno, které bylo v souladu s přírodou, a vinice, která nebyla tak dlouhou dobu svědkem chemického použití, poskytla právě tu příležitost. Od počátku se René i Sara snažili vyrábět vína z ekologicky pěstovaného ovoce s co nejmenšími zásahy. To je obdivuhodný přístup a může být někdy velmi náročný, ale z několika řádků výše nepochybně získáte dojem, že tito dva se nebudou vyhýbat žádné výzvě! 

Jedná se o přírodní víno, což znamená, že při výrobě vína nebyl použit oxid siřičitý. Síra působí jako ochrana vína před oxidací a kromě jiných vlastností má také antibakteriální výhody. Výroba čistých, čistě přírodních vín vyžaduje dovednost a odhodlání. 

Víno je odrůdou Garnacha. Všechny hrozny byly sbírány ve stejnou dobu a přímo lisovány a šťáva fermentována v dobře ochucených, neutrálních 300- a 600-litrových sudech, kde fermentovala s domorodými kvasinkami po dobu šesti měsíců a poté byla lahvována, když fermentace skončila. 

Velmi bledý odstín, lehký oranžový tón, vůně naznačují náznaky divokého živého plotu, vše decentní, s jemným krémovým tónem. 

Na patře můžete snadno zapomenout, že se jedná o rosé, protože se může pochlubit pozoruhodnou komplexností – diskrétní tóny šťavnatého letního bobulového ovoce jsou spojeny s bylinkami a kořením, ale nic se nepřehání. 

Priorat se nevyznačuje vysokou kyselostí, ale zůstává svěží, soustředěný a živý, ale minerální kyselost je opět krásně integrovaná. Energie nechybí. 

Patro má hedvábný smysl pro hloubku, lahodné sliny, intenzivní, ale v žádném případě ne těžké. 

A pak až na závěr jistý pikantní tón krvavého pomeranče poskytuje citrusový výbuch, který vede k dlouhému pozitivnímu závěru. Jednoduše řečeno, toto vytváří vynikající rovnováhu – výrazné, suché růžové se skutečnou intrikou. Jemné a neuvěřitelně noblesní. 

Odrůda: 100% Garnacha

Doporučujeme podávat při teplotě 10 °C.

Vynikající k rizotu, grilovanému kuřeti, uzenina, těstovinám s masovou omáčkou.

Obsah alkoholu: 14,5 %

Obsah: 0,75l

Původ: Španělsko, D.O. Priorat

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.

Výrobce Sara Pérez y René Barbier
Ročník 2018
Oblast původu D.O. Priorat
Obsah alkoholu 14,5 %
Odrůda Garnacha tinta
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko