• Vhodné k šunce
  • Vhodné k sýru

AT Roca, Anima Mundi, D.O. Penedès, bílé víno, 0,75l Bílé víno z odrůdy Xarel·lo z regionu Penedès v Katalánsku. Vinařství Anima Mundi přichází s velmi konzervativní ideologií přístupu k výrobě vína. Maximální respekt k vinicím, které jsou ty které dodají vínům charakteristiku. Minimální nebo spíše žádné zásahy do vína a především cíl dělat "poctivá" vína. Nejdůležitější krok je brát v potaz přírodu, která se podle jejich přesvědčení nejlépe projevuje bez jakýchkoliv zásahů, když ji jednoduše necháme konat.

899 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 899 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Vinařství Anima Mundi přichází s velmi konzervativní ideologií přístupu k výrobě vína. Maximální respekt k vinicím, které jsou ty které dodají vínům charakteristiku. Minimální nebo spíše žádné zásahy do vína a především cíl dělat "poctivá" vína. Nejdůležitější krok je brát v potaz přírodu, která se podle jejich přesvědčení nejlépe projevuje bez jakýchkoliv zásahů, když ji jednoduše necháme konat.
S tím je spojené samozřejmě i to, že je podstatné naučít se, pozorovat a pochopit vše co nás v přírodě obklopuje s cílem zachovat opravdový charakter vinic. Záměrem je chápat hrozny jako opravdové vyjádření půdy ve které se zrodí.  
Víno prochází macerací po dobu 8 hodin s vlastními slupkami ve starých 500L dubových sudech a betonové amfoře. Poté probíhá zrání po dobu 6 měsíců s vlastními kvasinkami.
S vínem se nic neprovádí až do momentu zalahvování. Používá se pouze autoktonní odrůda Xarel·lo zasazená na místním vinicích v Sant Sebastià dels Gorgs v roce 1978 v oblasti Alt Penedès. Parcela je orientovaná na sever. Půda je extrémně vápenitá s vyváženým podložím (kameny, hlína, písky). Kultivace vína je v souladu s principy bio vinařství a měsíčních cyklů. Výsledkem je bílé víno krásné nažloutlé barvy. Aroma i chuť jsou lahodně ovocné. Víno má velmi jemnou kyselinku.
Skvěle se hodí k tapas - sýrům, šunkám, olivám. Doporučujeme servírovat vychlazené.
Odrůda: Xarel·lo
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah lahve: 0,75 l
Původ: Španělsko
Výrobce AT Roca
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 12 %
Odrůda Xarello
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s