4Kilos, 12 Volts, D.O.Mallorca, červené víno, 1,5l 12 Volts je lehké červené víno pocházející z mallorského vinařství 4 Kilos. Jedná se o víno vyrobené z původních odrůd Callet a Fogoneu a v menším zastoupení také Syrah, Cabernet a Merlot. 12 Volts je lahodné víno ovocného aroma, ve kterém vyniká zralé červené ovoce a středozemní aromatické bylinky, na pozadí lze cítit nádech vlhké půdy. Na patře je šťavnaté a vyvážené, zvlášť patrné jsou ovocné a balzamikové tóny. Má dlouhé a příjemné doznění. Toto lahodné víno vám přinášíme ve větším balení 1,5 l, díky čemuž si můžete vychutnat mallorské klima ve velkém!

1 359 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 1 359 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

12 Volts je lahodné červené víno pocházející z vinařství 4 Kilos, které se rozkládá na Mallorce. Ostrov má mírné středozemní klima, vyznačuje se velmi suchými a horkými léty a malým množstvím srážek. Výsledkem jsou tak vína vysoké kvality, které si získávají renomé po celém světě.
Po ruční sklizni následuje macerace a fermentace v nerezových tancích. Teplota je pečlivě hlídána - na začátku se udržuje na 20 °C a následně je zvýšena na 28 °C. Celý proces je završen 9měsíčním zráním v barikových sudech z francouzského dubu. Výsledkem je vynikající červené víno intenzivní červené barvy s aroma zralého červeného ovoce a středozemních bylin, které se hodí k bílému masu, rybám, jehněčímu či polozralým sýrům.
Vinařství 4 Kilos se rozkládá v městečku Felanitx a jeho název pochází z hovorového výrazu pro 4 miliony peset. Právě takovou částku totiž na začátku investovali Francesc Grimalt a Sergio Caballero, aby vinařství založili. Byla to skromná investice, která dokazuje, že pro dobré víno nejsou potřeba peníze, ale hlavně vášeň a cílevědomost. Ve vinařství 4 Kilos dbají na racionální zemědělství, které je maximálně ohleduplné k životnímu prostředí a zasahuje minimálně do okolní krajiny. Používají původní vegetaci s velkou mikrobiologickou populací, aby na vinici zajistili velkou biodiverzitu. Díky tomu vznikají vína vynikající kvality, ve kterých se odráží poctivá práce, specifické klima a láska k řemeslu.
Výrobce 4 Kilos Vinícola
Ročník 2019
Oblast původu D.O. Mallorca
Obsah alkoholu 12 %
Odrůda Syrah, Merlot, Callet, Cabernet Sauvignon
Velikost lahve 1,5 l
Země původu Španělsko (Mallorca)