José Pariente

V roce 1960, vinař José Pariente začal ručně vyrábět bílá vína ze surovin mimořádné kvality: hrozny z vinic Rueda. Rozšiřoval pečlivě své znalosti ve vinohradnictví a věřil v jeho zemi, v kvalitu a v potěšení z výroby vína. Jeho touha vyrábět skvělé bílé víno je cílem současného vinařství, které založila jeho dcera Victoria Pariente v roce 1998.
O dvacet let později, vinařství José Pariente udržuje jasnou filozofii: inovace a modernost, respekt k vinici a pevný závazek k výzkumu a vývoji.
Od roku 2015 zahájilo vinařství několik výzkumných a vývojových studií, a to jak v odvětví vinařství, tak ve výrobě. Vyvinul integrovaný systém řízení vinic, který umožňuje lepší využití jeho přírodních zdrojů. To vše v prostředí ekologického vinařství s cílem zlepšit kvalitativní vyjádření sklizně a zlepšit jeho vinařský potenciál.
Pět bílých vín z vinařství je poctou José Pariente. Vinařství má tři Verdejo odrůdová vína (José Pariente Verdejo, hlavně fermentovaných a speciální cuvée) a dvě vína z odrůd Sauvignon Blanc (Sauvignon Blanc a Apasionado de José Pariente).
José Pariente