Gin tonic nejen k pití

23. Února 2020 Gin tonic nejen k pití
Pokud jezdíte do Španělska (nebo pokud pravidelně sledujete náš blog), dobře víte, že gin tonic je ve Španělsku jeden z nejoblíbenějších koktejlů.
A Španělé sami dokážou vyporodukovat znamenité giny, včetně různých netradičně ochucených. Mnoho produktů se vyrábí řemeslně, má skvělou kvalitu a vyhrává v prestižních soutěžích.
Obliba nápoje je inspirací i pro další kulinářské počiny. Stejně jako v mnoha dalších případech (bonbony s alkoholem atd.) se inovativní gastro tvůrci pouštějí do experimentů na poli sladkých produktů. Jedním z našich oblíbených je velice zajímavá marmeláda ve stylu gin tonic od značky La Molienda Verde, 275g vyrobená z ekologicky získaných surovin.
Kromě ginu, toniku a cukru v ní najdete výborně vyváženou směs koření (už jsme si ostatně řekli, že v kombinaci ginu s kořením jsou Španělé skvělí). V marmeládě je paprika, kardamom a jalovec, o konzistenci se stará agar-agar (výtažek z mořských řas, který se chová podobně jako želatina). Obsah alkoholu v produktu je 1,8%. Výrobek získal cenu na Salon gourmets Madrid 2015.

Další zajímavé články