Úžasný rajčatový salát s koprovo-hořčičnou zálivkou

03. Října 2023 Úžasný rajčatový salát s koprovo-hořčičnou zálivkou
Rajčatová sezóna končí, a tak na nic nečekejte a připravte si tento salát z pozdních letních rajčat a jemné cibulky! Je doplněný o gurmánskou koprovo-hořčičnou zálivku, která voní bylinkami a dodá sladkým rajčatům ten správný, lehce pikantní protipól.
Netradiční, ale lahodnou kombinaci rajčat a kopru doporučujeme už jen dozdobit velmi klasickým typem oliv. Hodí se třeba Manzanilla. Mají pevnou a masitou texturu a slanou, hořkou chuť s tóny ořechů, což jsou přesně ty vlastnosti, které zde dobře zapadnou. Nebojte se výsledek ještě dosolit hrubozrnnou solí. Rajčata sůl milují.

Ingredience:
400 g rajčat
1 bílá sladká cibule
4 polévkové lžíce najemno nasekaného kopru
1 stroužek česneku, nastrouhaný
2 lžičky dijonské hořčice
1/2 lžičky soli
1/4 lžičky čerstvě namletého černého pepře
Vločková sůl na servírování

Postup:
Omyjte a nakrájejte rajčata a cibuli. Smíchejte tekuté ingredience na zálivku se 2 lžícemi kopru. Dobře promíchejte metličkou a dochuťte pepřem a solí dle potřeby. Naaranžujte zeleninu, olivy a zalejte zálivkou. Posypte zbývajícími 2 lžícemi kopru a vločkovou solí.

Jste gurmán každým coulem?

Přihlaste se k odběrů Gurmánských novinek a my vás budeme 1x za 14 dní informovat o novinkách ve světě gastronomie, nově otevřených restauracích, skvělých ingrediencích a neskutečně lahodných vínech.

Doporučené produkty