• Vhodné k šunce
  • Vhodné k sýru

Emilio Rojo - Viña Meín, O Gran Mein, D.O.P. Ribeiro, bílé víno, 0,75l O Gran Meín Castes Brancas je víno, které přináší to nejlepší z údolí Avia. Vinařství a precizní výroba, respekt ke zděděnému vinařskému dědictví a a touha zušlechtit jeden z nejzvláštnějších historických pozemků v oblasti. O Gran Meín 2019 představuje místní odrůdy Ribeiro: treixadura, torrontés, albariño, godello, loureira, caíño blanco a side. Víno, které evokuje nejprestižnější historické Ribeiro.

999 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 999 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Ročník 2019 začal suchým a chladným počasím, včetně mrazů. Koncem ledna se trend změnil a rok začal hromadit vydatné srážky až do příchodu jara. Poměrně suchý květen zabránil silnému napadení vinicemi houbami. Léto bylo horké a suché. Vysoké teploty a nedostatek deště v srpnu umožnily dobrý zdravotní stav až do konce cyklu, aniž by vinné révy způsobily velký vodní stres.

Sklizeň začala 9. září a skončila 3. října. Byla to typická haličská sbírka, kde se prolínaly slunečné a deštivé dny. Tentokrát pomohla poklidná sbírka. V každé vinici bylo provedeno několik sklizní, oddělujících odrůdu a pozemek, což umožnilo, aby každý hrozn byl v optimálním bodě zralosti.

Výrobce Viña Meín-Emilio Rojo
Ročník 2020
Oblast původu D.O.P. Ribeiro
Obsah alkoholu 12,5 %
Odrůda Treixadura, Torrontés , Loureiro, Godello, Caiño blanco, Albariño
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s