• Vhodné k šunce
  • Vhodné k sýru

Terra de Falanis, Bla bla bla, D.O. Mallorca, bílé víno, 0,75l Vynikající bílé víno z Mallorky odrůdy Prensal. Ve vinařství hrozny sklízejí výhradně ručně a poté je jednotlivě vybírají. Víno s originální etiketou od mallorského komiksového tvůrce Pere Joan.

399 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 399 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Bílé víno z ostrova Mallorca světlé citronové barvy. Velmi svěží vůně s tóny bylin a anýzu, které v ústech přecházejí na intenzivní a hlubokou ovocnou chuť. Neuvěřitelně dobře vyvážené a velmi komplexní víno.
Skvěle se hodí k drůbeži.
Odrůda: Prensal
Vinařství Ànima Negra z Mallorky bylo založeno třemi přáteli Francesc Grimalt, Pere Obrador a Miguel Ángel Cerdà. Rozhodli se, že budou dělat autentická vína z Mallorky na bázi autochtoních odrůd. U městečka Felanitx přestavěli bývalou mlékárnu na dnes jeden z nejznámějších vinných sklepů na Baleárských ostrovech. První rok vyprodukovali pouze dva barikové sudy místní odrůdy Callet. Další dva roky jim posloužili jako de facto studijní projekt - snažili se vyrobit pro ně ideální dobře strukturované víno z této typické mallorské odrůdy. Většina vín z Mallorky v té době byla jednoduchá a neprocházela žádným sofistikovaným procesem zrání. Charakteristikou jejich vinic v oblasti Son Negre na Mallorce je velmi větrné prostředí (mořský vzduch), malá produkce (méně než půl kilogramu hroznů na keř) a extrémní terroir: velmi chudá půda, značná mineralita, malé zásoby vody v půdě, a mnoho jiných ovocných stromů na vinici. Specifické podmínky na této vinici nutí vinaře pracovat se starými keři, které mají hluboké kořeny, aby si našli potřebné živiny. To způsobuje, že produkce vinařství je velmi malá a zároveň komplexní. Dnes Anima Negra pracuje především s autochtonními odrůdami jako Callet, Manto Negro, Prensal Blanc, Giro Ros apod.
Obsah alkoholu: 12 %
Země původu: Španělsko, Mallorca
Mrkněte na videodegustaci: https://youtu.be/7kyu9BxyT5U
Výrobce Terra de Falanis
Ročník 2021, 2018
Oblast původu D.O. Mallorca
Obsah alkoholu 12 %
Odrůda Premsal
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s