Vinařské oblasti Španělska: Rueda

21. Června 2020 Vinařské oblasti Španělska: Rueda
Že je Španělsko zásadním producentem skvělých vín, věcí i méně zkušení konzumenti. Co se týče jednotlivých vinařských oblastí, zná veřejnost jen několik hlavních. Pojďme se společně podívat na jednotlivé regiony, kde se vyrábí víno, od těch nejvýznamnějších až po ty zajímavé, avšak méně známé.
Oblast Rueda najdeme na západě na Španělska. Ohraničují ji významná města Salamanca, Avila a Valladolid. Nachází se na náhorní plošině a víno tady roste ve výšce 600 až 700 metrů nad mořem. Nejvíce vinic najdete kolem obcí La Seca, Rueda a Serrada.
Byť je pro laiky Španělsko synonymem červených vín, zrovna tato oblast proslula těmi bílými. Hlavními pěstovanými odrůdami jsou Verdejo, oblíbená pro ovocné aroma, Viura a Sauvignon Blanc. Výroba vína v oblasti Rueda je velmi dynamická a šťastně se tu setkávají tradice a úcta k půdě s inovacemi progresivních výrobců, které pomáhají konzumentům nacházet stále něco nového.
Oblast Rueda je označena Denominacion de origen (zkratka D.O.), vína pocházející z tohoto regionu mají známku označení původu. Náš eshop nabízí velký výběr vín z této oblasti,
najdete je zde.
Doporučujeme výběr skvělých bílých vín značky José Pariente!

Další zajímavé články