Pazo de Seňorans, Albariňo, D.O. Rias Baixas, bílé víno, 0,75l Albarino Pazo Senorans je víno pocházející z galicijské oblasti Val de Salnes. Barva tohoto vína je světle žlutá. Aroma je plné zralých plodů (broskví, tropického ovoce) s jemným náznakem bylinek. Na patře se rozvinou komplexní chutě a projeví se plnost tohoto vína.

499 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 499 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Lahodné bílé suché víno z odrůdy Albariño. Vinná réva použitá pro výrobu tohoto lahodného vína pochází z nížin blízko Atlantického oceánu, který ovlivňuje výslednou chuť hroznů stejně jako místní jílové podloží. Víno zraje minimálně 5 měsíců v ocelových nádržích a poté dalších 4 měsíce v lahvi.

Oblast Rías Baixas je vinařská oblast v Galicii v provincii Pontevedra. Oblast je známá především svými bílými víny z odrůdy Albariňo. Pazo Senorans používá víno z mikrooblasti Val do Salnés, Půda je zde většinou jílovitá  a kamenitá. Zdejší atlantické klima se vyznačuje vlhkými zimami, silným větrem a velkým množstvím srážek. Blízkost oceánu a okolní svahy jsou určující pro charakter hroznů. Toto Albarino je charakteristické ovocným aroma (broskve, tropické ovoce...)    a jemnou, svěží chutí. Barva Albarina je světle žlutá se zelenými odlesky. Albarino je ideální jako doprovod k mořským plodům a rybách, tak jak je zvykem v Galicii.

Odrůda: Albarino 100%

Obsah alkoholu 12%

Doporučujeme servírovat při teplotě 8°C

Degustace: Barva tohoto vína je světle žlutá. Aroma je plné zralých plodů s jemným dotekem koření. Na patře se rozvinou komplexní chutě a projeví se plnost tohoto vína.

Gastronomie: Doporučujeme servírovat s mořskými plody, rybami a jemnými sýry.

Obsah: Láhev 0,7l

Původ: Španělsko. D.O. Rias Baixas

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu

Výrobce Pazo de Señoráns
Ročník 2021
Oblast původu D.O. Rias Baixas
Obsah alkoholu 12,5 %
Odrůda Albariño
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s