Vinařské oblasti Španělska: Navarra

07. Června 2020 Vinařské oblasti Španělska: Navarra
Že je Španělsko zásadním producentem skvělých vín, věcí i méně zkušení konzumenti. Co se týče jednotlivých vinařských oblastí, zná veřejnost jen několik hlavních. Pojďme se společně podívat na jednotlivé regiony, kde se vyrábí víno, od těch nejvýznamnějších až po ty zajímavé, avšak méně známé.
Navarra je, co se týče zemědělství, pro Španělsko naprosto zásadní oblastí. I spotřebitelé, kteří se o původ produktů tolik nezajímají, znají vyhlášený chřest z Navarry: údajně je nejlepší na světě.
Dále se tu ovšem pěstuje i spousta dalších plodin, ostatně z našeho eshopu můžete už dlouho dobře znát rodinnou firmu El Navarrico produkující špičkové nakládané produkty, třeba papričky, mangold, nebo i výtečné šťavnaté ovoce. 
Dnes si ale budeme povídat o víně. V oblasti Navarra najdeme vynikající červená vína (typicky odrůdy Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Graciano, oblíbený je i Merlot a všeobecně méně známá, avšak skvělá odrůda Garnacha), tak i bílá a především proslavená růžová, těch je v celkovém počtu dokonce víc než bílých.
Navarra je typická poměrně velkými rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Je tu řada vysokých hor, kde v zimě můžete zažít opravdu drsné podmínky, ale i teplejší jižní část. Navarrské vinice najdeme na severu, v nadmořské výšce kolem 600 metrů - tato oblast sousedí se slavným regionem Rioja. Je tu znát vliv Atlantiku a najde se tu dostatek vlhkosti na to, aby se hroznům, a nejen jim, dobře dařilo.
Náš eshop nabízí velký výběr vín z oblasti Navarra. Sortiment slavných růžových i všech dalších vín najdete na našem eshopu.

Další zajímavé články