Vinařské oblasti Španělska: Manchuela

20. Května 2020 Vinařské oblasti Španělska: Manchuela
Španělsko má mnohaletou vinařskou tradici. Přinášíme vám seriál o španělských vinařských oblastech, které by vám neměly uniknout. Tentokrát to bude Manchuela.
Manchuela (či La Manchuela) znamená doslova menší La Mancha. Tato oblast, takzvaná comarca, se nachází v oblasti Kastilie-La Mancha a Valencie.
Jedná se o oblast s bohatým zemědělstvím. Daří se tady jak obilí (pšenice), tak olivám, mandlím - a samozřejmě vinné révě. Mnoho turistů sem přijíždí jak za objevováním krajiny zahrnující dramatické kopce i poklidné nižší polohy, památky z dob, kde se v této části země střetávaly pradávné kultury, tak za gastronomií a vínem. Manchuela bývala součástí La Mancha DO a osamostatnila se v roce 1982. Není však nijak zanedbatelná co do velikosti, najdeme tu přes 70 obcí.
Oblast nabízí dlouhá horká léta, obvykle suchá (od května do září prakticky neprší) a relativně studené zimy, při kterých ale jen výjimečně mrzne. Vinice tady najdeme 600 až 700 metrů nad mořem, kvůli suchu jsou důmyslně zavlažovány.
Výběr vín z této oblasti najdete na našem eshopu. Doporučujeme vám například zajímavé, intenzivně aromatické a svěží víno Ponce La Estrecha z odrůdy Bobal. 

Další zajímavé články