Vinařské oblasti Španělska: Madrid

31. Července 2020 Vinařské oblasti Španělska: Madrid
Řekne-li se Madrid, naskočí každému především představa hlavního města Španělska - významného, pulsujícího životem a plného ruchu. Milovníci vín ale dobře vědí, že je tu také vinařská oblast nabízející zajímavá vína.
Vinos de Madrid patří mezi méně proslulé, ale dynamicky se rozvíjející, moderní vinařské oblasti. Najdeme ji v jižní části regionu Madrid, v samotném srdci Španělska. Na 8860 hektarech se zde ročně vyprodukuje kolem 28 500 hektolitrů vína. Klíčový status DO získala oblast v roce 1990, ale víno se zde ve skutečnosti pěstuje už od osmého století našeho letopočtu. Mnoho let se o pěstování vína starali křesťanští mniši.
Zhruba do sedmdesátých let dvacátého století se zde produkovala spíše méně jedinečná vína a dominantou výroby tak byla velkoprodukce. Od 70. let ale došlo na modernizaci a hledání nových zajímavých cest, jak konzumentům nabídnout kvalitní produkt. Snaha o vytvoření originálnějších a vysoce kvalitních vín byla korunována úspěchem a investované prostředky se vracejí. Kontinentální klima této oblasti vínu dobře svědčí, i když v některých oblastech po část roku ohrožují úrodu kroupy. Oblast zahrnuje tři podoblasti s rozdílnými výškovými a dalšími podmínkami, takže stojí za to “od Madridu” ochutnat více vín a najít si to, které bude vyhovovat vašim preferencím. Náš eshop nabízí výběr vín z oblasti Madrid.

Další zajímavé články