Recaredo, Relats Brut Nature, Corpinnat, bílé šumivé víno, 0,75l Relats je španělské šumivé víno Corpinnat z vinařské oblasti Penedés. Corpinnat musí zrát minimálně 18 měsíců na kalech a vinifikace musí probíhat výhradně v prostorách konkrétního vinařství. Principielně jde o kvalitnější a dražší segment. Dnes je označení Corpinnat chráněnou známkou na úrovni Evropské Unie. Od ostatních vín z vinařství Recaredo se odlišuje tím, že část hroznů vinařství nakupují od místních malých pěstitelů. Hrozny tak nejsou kompletně z jejich vlastní produkce. Vybírají však pěstitele v bio režimu, kteří dávají přednost ručním pracem ve vinohradu. Vychutnejte si strukturované bubliny s vyváženou kyselinkou, svěží ovocností a jemnou nazrálostí.

699 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 699 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Recaredo má 46 hektarů vlastních vinic v nejlepších polohách "Alt-Penedès", které jsou výhradně pěstovány ekologickými způsoby. Sklizeň je 100% ruční, cavas se vyrábí pouze ve vlastní vinárně. Všechny cavas procházejí fermentací v láhvi minimálně 30 měsíců. Recaredo cavas jsou výhradně vintage cavas úrovně kvality Brut Nature. Všechny cavas ve sklepě zrají s přírodními korky na kvasnicích (žádný plast). Všechny cavas jsou čištěny ručně tradičními metodami. Všechny cavas jsou degoržovány bez ledové lázně. Každá láhev Recaredo Cava ukazuje ročník, dobu zrání a datum degoržáže.
Josep Mata Capellades, syn Recaredo Maty Figuerese, založil Cavas Recaredo v Sant Sadurní d'Anoia v roce 1924. V prvních dnech vyráběl Josep cavy ve svém domě v historickém centru Sant Sadurní. Cavas Recaredo bylo průkopníkem ve výrobě absolutně suchých cav v kategorii Brut Nature, ve zrání základních vín cav v dubových sudech a výrobě cav s dlouhou dobou zrání. Dnes podnik řídí potomci Josepa — Josep a Antoni Mata Casanova.
Pokud byste chtěli vína Recaredo k něčemu přirovnat, tak jejich nadčasovou, tradiční orientaci, která je výhradně založena na nejvyšší kvalitě, lze srovnávat jen s Vega Sicilia.
Výrobce RECAREDO
Ročník 2019
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 11,5 %
Odrůda Xarello, Parellada, Monastrell, Macabeo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko