Oxer Bastegieta, Iraun, D.O. Rioja, bílé víno, 0,75l Bílé, suché víno, pochízející z oblasti D.O. Rioja je vyrobeno z mixu odrůd - 80% Viura, 10% Calagraño a zbývajících 10% Malvasía, Maturana Blanca a Garnacha Blanca. Část vinic byla vysázena v roce 1920 ve městě El Villar (Rioja Alavesa) v nadmořské výšce 600 metrů na hlinitopísčité půdě. Fermentace začíná v nerezových tancích s použitím vlastních kvasinek a končí v amforách a 500l sudech z francouzského dubu, kde zůstává po dobu 12 měsíců.

999 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 999 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Bílé, suché víno, pochízející z oblasti D.O. Rioja je vyrobeno z mixu odrůd - 80% Viura, 10% Calagraño a zbývajících 10% Malvasía, Maturana Blanca a Garnacha Blanca. Část vinic byla vysázena v roce 1920 ve městě El Villar (Rioja Alavesa) v nadmořské výšce 600 metrů na hlinitopísčité půdě. Fermentace začíná v nerezových tancích s použitím vlastních kvasinek a končí v amforách a 500l sudech z francouzského dubu, kde zůstává po dobu 12 měsíců. 
Myšlenkou bílého Iraunu 2018 je vyrobit Viuru se svěžestí a jemností, zrající v dubu, aniž by však byla přebyta dřevem a krémovostí.  
Můžete si vychutnat vůni bílého ovoce, citrusových plodů, sladkého koření a květinového pozadí. V ústech ukazuje kyselost a nádhernou minerálnost, která mu dodává neuvěřitelně dlouhý závěr.
"Iraun" pochází z baskického jazyka. Je to malá pocta od Oxeru k jeho mateřskému jazyku, jazyku, který navzdory historii a jejím protivenstvím zůstal pevný. Je považován za jeden z nejstarších jazyků na světě. Viněta ukazuje „Akelarre“ uctívajícího „Oriboro“, hada z baskické mytologie, který se zakusuje do ocasu a odkazuje na skutečnost, že na začátku je konec.
Výrobce Oxer Bastegieta
Body Parker 94
Oblast původu D.O.C Rioja
Obsah alkoholu 14,3 %
Odrůda Viura
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s