• Vhodné k šunce
  • Vhodné k sýru

Raventós i Blanc, Mas del Serral, D.O.Penedes, Cava, bílé šumivé víno, 0,75l Mas del Serral je šumivé víno, které pochází z révy Xarel·lo a Bastard negre vysazovaných společně na pozemku Clos del Serral od roku 1954. Ten má jedinečné mikroklima díky své poloze, mírnému stoupání a skutečnosti, že je chráněno Serralským lesem. Tento biodynamický sekt získal loni v březnu skvělé skóre 99 bodů. Podle kritika a vinařského mistra Pedra Ballesterose je sekt Mas del Serral 2010 „nejvytříbenějším španělským sektem, jaký jsem kdy ochutnal. Biodynamické špičkové víno a mistrovské dílo,“ nechal se slyšet v britském časopise Decanter.

3 999 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 3 999 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Raventós i Blanc se nachází v Katalánsku a má nebývale dlouhou historii. Rodinnou firmu, kde se dnes vyrábí vína, vlastní od roku 1497 rodina Raventós – jedna z nejznámějších vinařských rodin v oblasti. Dnes ji velí Pepe Raventós, 21. generace. Odhodlání a ambice jsou v genech, protože Pepe chce patřit mezi nejlepší výrobce sektu na světě. Raventós i Blanc vždy klade kvalitu na první místo: místní odrůdy hroznů, biodynamiku, nízké výnosy, dlouhé zrání atd.
Rodina Raventós sehrála hlavní roli při vzniku a pěstování Cava. Byl to Josep Raventós Fatjó, kdo vyrobil v roce 1872 první šumivé víno z místních odrůd vinné révy stejnou metodou jako Champagne.
Výrobce Raventós i Blanc
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 12,5 %
Odrůda Xarello
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko