Raventós i Blanc, Manuel Raventós Negra, D.O.Penedes, Cava, bílé šumivé víno, 0,75l Raventós i Blanc Manuel Raventós Negra je osobní výběr Manuela Raventóse z těch nejlepších hroznů. Předchozí ročníky 2011 a 2012 byly velmi úspěšné a získaly mnoho ocenění, takže doufáme, že Vás osloví i tento ročník.

2 399 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 2 399 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Raventós i Blanc Manuel Raventos Negra 2013 je osobní výběr Manuela Raventóse z nejlepších hroznů tohoto ročníků. Cava je vyrobena z odrůd Xarel.lo a Sumoll. Víno má jasnou, silnou, zlatavou barvu, svěží jablečné a mátové tóny a je zde také cítit vůně toastu, másla a anýzu. Později se zakulatí smetanovými tóny se stopami krémovitosti. Výsledkem je nádherná komplexní vůně. První doušek vás pak překvapí příjemnou svěžestí provázenou objemnou ovocnou texturou a příjemným jemným perlením. Dlouhý, příjemně hořký závěr, typický pro vína z Conca del Riu Anoia.
Raventós i Blanc Manuel Raventos Negra 2013 je vyráběna z ručně sbíraných hroznů, které pochází z více než 50 let starých vinic. Cava procháí dvojím kvašením a celková doba zrání je přes 70 měsíců. Vinařství bere ohled na životní prostředí a Cava se tak může zařadit mezi organická a biodynamická vína.
Párování potravin
Raventós i Blanc Manuel Raventos Negra 2013 je velmi universální a bude skvělá jako aperitiv, tak jako digestiv. Doporučujeme Vám ji servírovat vychlazené na teplotu 8 - 10 ° C.
Výrobce Raventós i Blanc
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 12,5 %
Odrůda Xarello, Parellada
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s