Raventós i Blanc, De La Finca, D.O.Penedes, Cava, bílé šumivé víno, 1,5l Vynikající bílé šumivé víno Raventós i Blanc De La Finca je velmi suché a svěží víno. Zaručeně Vás nezklame a bude ideální například k jakémukoliv druhu tapas.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Raventós i Blanc De La Finca 2017 je vyrobena z odrůd Xarel.lo, Macabeo a Parellada. Cava má elegantní zlatavou barvu, svůdně podmanivou vůni s tóny citrusů, broskví a citronové trávy spolu s jemným nádechem chleba a čerstvého másla, která se později zakulatí smetanovými tóny se stopami krémovitosti. Výsledkem je nádherná komplexní vůně. První doušek vás pak překvapí svou citrusovou texturou a příjemným jemným perlením. Dlouhý závěr pak nechá dokonale vyniknout tónům čerstvého ovoce.

Raventós i Blanc De La Finca 2017 je vyráběna z ručně sbíraných hroznů, které pochází z více než 50 let starých vinic Fòssils. Cava nejprve projde prvotním kvašením v kádích z nerozové oceli a poté druhotným kvašením již v lahvích. Celková doba zrání je přes  měsíců. Vinařství bere ohled na životní prostředí a Cava se tak může zařadit mezi organická a biodynamická vína.
Doporučujeme Vám jej servírovat vychlazené na teplotu 8 - 10 ° C.  Ideální ke grilovaným mořským plodům a jakémukoliv druhu tapas.
Vinařství Raventós i Blanc v Sant Sadurní d'Anoia čítá téměř 90 hektarů vinic táhnoucích se podél zalesněných vrcholků. Již od roku 1497 patří rodině Raventós, kde se vinařský um a tradice dědí z generace na generaci již více než 5 století. Základy moderního vinařství zde položil
Josep Raventós Fatjó, který také v roce 1872 vyrobil z hroznů pěstovaných ve vinohradu první šumivé víno cava. Od té doby se každá další generace věnuje pěstování odrůd pro šumivá vína a jejich výrobě. Vinařství nyní produkuje vína prvotřídní kvality, na nichž je dobře patrná staletá tradice, schopnosti a nadšení majitelů i nezaměnitelný nádech regionu, z něhož pochází.
Výrobce Raventós i Blanc
Zbytkový cukr 0,4 g/l
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 12 %
Odrůda Xarello, Parellada, Macabeo
Velikost lahve 1,5 l
Země původu Španělsko