Raventós i Blanc, Can Sumoi Xarel.lo, D.O.Penedes, bílé víno, 0,75l Can Sumoi Xarel·lo je 100 % čisté, přírodní stredomořské bílé víno vyrobené z odrůdy Xarella. Mimořádně příjemné, osvěžující a lehké.

499 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 499 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Can Sumoi Xarel·lo je víno vyrobené z odrůdy Xarella.  Zraje 3 měsíců v nádržích z nerezové oceli.Je čisté a světlé s jasně slámově žlutou barvu.Ve vůni vyniká čerstvé bílé ovoce, jablka a hrušky s květinovými tóny a středomořskou trávou. Na patře je silné a hbité zároveň, s dlouhým a osvěžujícím koncem s krémovou konzistenci.  

Can Sumoi je nová farma pro přírodní vína od Raventós i Blanc. Farma o rozloze 400 hektarů se nachází v nadmořské výšce 600 metrů. Je osázeno 20 hektary vinic, původními odrůdami Parellada, Sumoll a Xarello. Farma má také 3 venkovské domy z 18. století a staré vinařství. Zde si Pepe Raventós, enolog a vinař, přeje vyrábět přírodní vína s původním původem. Svá vína vyrábí na základě venkovských tradic a bez přidávání jakýchkoli enologických přísad.  

Can Sumoi je výroba přírodních vysokohorských vín s co nejmenšími zásahy do všech vinařských a vinařských procesů. Ruční sklizeň, kde je vše lisované ve sklepě. Zpracování čistých vín podle minimálního intervenčního protokolu, bez enologických přísad a sulfátů.

Odrůda: Xarel·lo 

Doporučujeme servírovat při teplotě 8-10ºC a podávat s čerstvým (kozím) sýrem, čerstvou zeleninou a marinovanými plody moře. 

Obsah lahve: 0,75l

Země původu: Španělsko, D.O. Penedés

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu.

 

Výrobce Raventós i Blanc
Ročník 2020
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 14 %
Odrůda Xarello
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko