AT Roca, Costers, D.O. Penedés, bílé víno 0,75l Lahodné bílé víno Costers AT Roca vyrobené ve vinařské oblasti Penedés vděčí svému názvu květinovému aromatu, ve kterém se mísí vůně růže, muškátů a fialek s pomerančovým květem. Svěží a mírně sladká chuť uspokojí každého znalce vína. Výborně se hodí k paelle, sushi a orientální kuchyni.

349 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 349 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Ekologické bílé víno Costers má slámově žlutou bravu s ocelovými stíny. Je velice aromatické, název je odvozen podle květinového aromatu, ve kterém převažují růže, muškáty, jemné fialky a pomerančový květ. Víno je v chuti nádherně svěží, lehké a lehounce sladké. Má výrazné kyselinky, což je dělá opravdu osvěžující.

Hrozny, ze kterých se víno vyrábí, pochází ze tří částí této vinařské oblasti. Vinice jsou velmi staré a sklizeň vína probíhá ručně. Po slisování hroznů dochází k přibližně měsíční fermentaci v nerezových nádobách při teplotě 15 °C. Stáčí se do lahví bez zrání a ihned se uvádí na trh.

AT Roca je rodinné vinařství, které se zaměřuje na bílá a šumivá vína v oblasti D.O. Penedés. Jejich filozofií je ruční výroba vína z místních odrůd dle tradičních postupů s ohledem na udržitelnost prostředí.

Odrůda: 65 % Macabeo, 35 % Malvasía

Doporučujeme servírovat mezi 5-7 °C a kombinovat s rybí paellou, sushi, saláty, orientální kuchyní či tapas.

Obsah alkoholu: 11%

Obsah láhve: 0,75l

Země původu: Španělsko, D.O. Penedés

Jsme přímým dovozcem tohoto produktu

Výrobce AT Roca
Ročník 2022, 2021
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 11 %
Odrůda Malvasia, Macabeo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s