Anima Mundi, Cami Del Xops, D.O. Penedes, bílé šumivé víno, 0,75l Cami del Xops je výborné šumivé víno vyráběné z odrůd Macabeu a Xarel-lo metodou ancestrale pod taktovkou vinařství Anima Mundi v oblasti Penedès. Vinice se nacházejí na hliněných a vápenatých půdách v nadmořské výšce 180 až 260 m n. m. a při pěstování i výrobě vína jsou respektovány měsíční cykly a principy ekozemědělství. Jedná se o čisté víno, které se vyznačuje zářivě slámovou barvou se zlatavými odlesky a jemnými bublinkami. V nose je čisté a elegantní, na pozadí jemného pečiva převažuje aroma jablek, hrušek a fenyklu. Na patře je vytrvalé, svěží, elegantní a velmi ovocné. Jedinečné víno, které bylo vyrobeno v omezeném množství 4 120 lahví.

559 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 559 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Víno, které se lisuje přímo bez odstopkování a následně se nechá spontánně kvasit v barikových sudech o objemu 225 l. Je vyrobené starou metodou známou jako méthode ancestrale, kdy se před ukončením kvašení zralé víno se zbytkovým cukrem stáčí do lahví, kde dojde k druhému kvašení bez přidání jakéhokoli cukru či likéru.

Toto víno skvěle doplní jakýkoli předkrm, nakládané pokrmy, mořské plody nebo ryby.

AT Roca je mladé rodinné vinařství, které založil zkušený vinař Agustín Torreló Roca s cílem vyjádřit co nejlépe terroir oblasti Penedès. Vinná réva je pěstována s maximálním důrazem na ekologické zemědělství, s výjimečnou péčí a respektem k přirozeným cyklům. Výsledkem je excelentní víno, ve kterém se zrcadlí dějiny celé oblasti.

Výrobce Anima Mundi
Ročník 2020
Oblast původu D.O. Penedés
Obsah alkoholu 11 %
Odrůda Xarello, Macabeo
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s