Jamón, Paleta Serrana, sada včetně stojánku a nože, Pesón, 4 kg Španělská sušená šunka paleta serrana ve stojánku s nožem v elegantním vaku! Dárek, který potěší a zároveň velmi překvapí každého milovníka specialit. Dárkový set obsahuje šunku, dárkový vak, stojánek a nůž.

1 599 Kč s DPH

Skladem

+
Celková cena: 1 599 Kč s DPH
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Paleta je označení pro přední kýtu. Název serrano zase vypovídá o druhu prasete, ze kterého byla šunka vyrobena - tedy z bílého domácího prasete. Palety se hmotnostně pohybují okolo 4-4,5 kg. Přední kýta (znalcům  a odborníkům se tímto omlouváme za nepřesný laický výraz, správně by se mělo nazývat pouze plec) je charakteristická svou intenzivnější a výraznější chutí než jamón. V některých oblastech Španělska, např. v Katalánsku, je paleta pro své vlastnosti dokonce upřednostňována před jamónem.

Vybíráme šunky pouze od výrobců, kteří mohou zaručit kontrolu nad celým procesem chovu prasat a zrání šunek.

V našem prostředí je paleta velmi oblíbenou šunkou především díky své menší hmotnosti. Všechny naše šunky jsou dodávány v provedení tzv. "V" řezu. To znamená, že na vnější části šunky je po vyzrání odříznuta část tvrdé kůže a tuku ve tvaru písmene V tak, aby se eliminovala hmotnost odpadu při krájení na straně zákazníka.

Je možné, že se na povrchu šunky objeví plíseň. Tato plíseň není důvod ke znepokojení ani k reklamaci. Jde o naprosto přirozený proces zrání šunky. Plísně se můžete jednoduše zbavit pomocí hadříku a trochy oleje, kterým plíseň ze šunky setřete.

Dárkový set obsahuje šunku, dárkový vak, stojánek a nůž.

Země původu: Španělsko

  • Vepřová sušená šunka 
  • Sůl
  • Cukr
  • Regulátor kyselosti (E-331iii)
  • Konzervanty (E-252, E-250)
Výrobce Jamones Pesón
Velikost balení 4000 g
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s