Co dobrého si dáme v Madridu

22. Května 2019 Co dobrého si dáme v Madridu
Navštívit Madrid je vždycky dobrý nápad; pokaždé vás tam čeká něco zajímavého, od zapadlých uliček po impozantní letiště (pokud jste “bez varování” viděli jeho terminál 4, kam se dá doletět za malou chvilku z Prahy, jistě na vás udělala dojem neuvěřitelná délka této stavby). Na našem webu se zabýváme především gastronomií, a tak pro vás máme 6 + 1 tip na něco dobrého.
  • Tradiční jídlo madridských rodin se jmenuje “cocido” a je to výživný a komplexní pokrm z několika druhů masa, brambor a cizrny. Začíná se namočením cizrny den předem - celý recept a také popis poměrně složitého třífázového servírování najdete například zde.
  • Jednodušší na přípravu jsou huevos rotos, vejce na smažených bramborách, které se často jedí jako tapas. Vyhlášená jsou huevos rotos z podniku Taberna Los Huevos de Lucio.
  • Churros. Tohle smažené jídlo z odpalovaného těsta je oblíbené na celém Pyrenejském poloostrově, ale v Madridu ho mají ve zvláštní úctě. Jí se jako snídaně, svačina, malé jídlo k večernímu posezení a často se kombinuje s čokoládou. Pokud chcete ochutnat ty nejvyhlášenější churros s čokoládou, vypravte se do podniku Chocolateria San Ginés, který je v provozu už od roku 1894. Jak si připravit churros doma, se dočtete zde

  • Další sladkosti. Madrid je proslulý neuvěřitelnou nabídkou dezertů, kromě churros musíte ochutnat smažené koule buňuelos a také pouliční jednoduché a skvělé plněné sladkosti tejas a trubičky barquillos, což byla původně spíše vánoční specialita.
  • Jídlo + flamenco. Podnik El Corral de la Morería nabízí jak špičkovou gastronomii, tak dechberoucí představení flamenca. Není samozřejmostí, aby v obou disciplínách nějaké zařízení takhle excelovalo! Více si o flamencu můžete přečíst v našem článku.
  • Moderní trh. Mercado de San Ildefonso de Madrid je street food market, který nabízí stále něco nového, ale najdete tu i spoustu tradičních jídel, zejména ve formě tapas. Kromě obchůdků plných dobrot se můžete těšit i na speciální akce a kulturní program. Co jsou tapas najdete zde.

Bonus:
Pokud to s gastronomií myslíte vážně, navštivte místní Gastrofestival. V roce 2019 se konal v lednu a únoru, další plány najdete na https://www.gastrofestivalmadrid.com.

Další zajímavé články