Churros, španělská lahůdka nejen pro zimní období

19. Února 2019 Churros, španělská lahůdka nejen pro zimní období
Sladké, křupavé, lahodné, přesně takové jsou španělské churros (čuros). Pochoutka z těsta namáčená v horké čokoládě se skvěle hodí ke snídani nebo svačině.
Chladná rána přímo vybízejí k tomu, abyste si dali horkou čokoládu s typickými španělskými churros, přečetli si noviny a den začali, až když i sluníčko vyleze ven a teplota stoupne k jarním hodnotám. Jsou to právě churros s horkou čokoládou, které Španělé s oblibou snídají v zimních měsících. 
Kdo byl ve Španělsku ví, že najít tam kavárnu nebo stánek, kde se dá na churros pochutnat není problém. Stejně tak i v Latinské Americe narazíte na místa kde churros vyrábějí. Co ale dělat, když jsme doma a dostaneme na churros chuť? Není nic jednoduššího, než si je připravit za pár minut.
Na výrobu churros nepotřebujete mnoho ingrediencí ani pomůcek. Nalijte hrnek vody do hrnce, přidejte dvě lžíce másla, špetku soli a dvě lžíce cukru. Zahřejte na mírném ohni. Do tekuté směsi pomalu nasypte hrnek mouky a míchejte dokud nevytvoříte těsto. Nechte pět minut zchladnout. Přidejte jedno vejce, lžičku vanilkového extraktu a promixujte. Těsto vložte do zdobícího sáčku s řezanou špičkou. V hrnci rozpalte silnou vrstvu oleje, vytlačujte těsto a smažte dozlatova. Vyndejte a nechte okapat. Dokonalejší chuti docílíte, pokud je ještě horké obalíte v cukru se skořicí.
Důležité je použít kvalitní čokoládu, do které budete churros namáčet. Na našich stránkách si můžete vybrat přesně tu, která vám vyhovuje. Náš tip je 80% hořká čokoláda Rafa Gorrotxategi z těch nejkvalitnějších kakaových bobů. Čokoládu jednoduše rozpusťte a vychutnejte si spojení domácích churros s tou nejlepší čokoládou. Fantazii se meze nekladou, do rozehřáté čokolády si můžete přidat třeba namleté chilli.
Ideální je vychutnat si je ještě teplé. Děti si je zamilují a nebudou chtít už nic jiného. Můžete vyzkoušet mnoho variant, čerstvé churros se skvěle hodí jako zákusek ke kávě. 
Čokoládu si můžete koupit na našich stránkách: https://www.edelikatesy.cz/rafa-gorrotxategi-80-intenzivni-cokolada-100g
https://www.edelikatesy.cz/raf                

Další zajímavé články