Objevujte Tenerife

19. Září 2018 Objevujte Tenerife

Pokud jste měli příležitost vidět jeden z filmů SOMM, pak jste již byli seznámeni s Brianen McClinticem. Tento příběh je o objevu Tenerife, největšího vinařského prostoru na Kanárských ostrovech. Dozvíte se o některých jedinečných odrůdách z rukou velmi zvláštního místa.

-Madeline Puckette

Nejvýše položené vinice v Evropě sídlí na malém ostrově. Po obvodu tohoto ostrova se nacházejí malá plážová města. Ve středu ostrova žije 12 200 stop vysoký vulkán. Trvá hodinu jízdy z jednoho konce k druhému, ale od vesnice k vesnici, zdá se, jako byste šli na Měsíc a zpět. Džungle, pouště, tropické pláže a hory ... jedinečná příroda vmístěna na tento malý ostrov. Pravidlem je španělština, bez té se neobejdete. Podle vlivu, který však Portugalci na tento ostrov také měli, se objevuje místy portugalština. Z geografického hlediska je to co by kamenem dohodil od Afriky.

Vinařství Suertes del Marquez

Seznamte se se sklepy

Sklep je vybaven různými objemy nádrží, ve kterých provádíme fermentaci našich vín a pro určitou záležitost také jejich zdokonalení.

Stárnutí našich vín se provádí v malých francouzských foudres o objemu 500 litrů a je vytvořeno burgundskými kooperátory. My si představujeme jejich použití pouze jako nástroj pro zdokonalení procesu, neposkytnout vínům žádné nuance.

Kromě toho máme nádrže z nerezové oceli různých objemů, které nám umožňují provádět míchání různých parcel pro naše Village vína a různých sudů pro naše jednotlivé vinobraní a vína před fází balení.

Filozofie

Od roku 2006 se v tomto malém rodinném vinařství rozhodli pro použití nativních odrůd a tradičních metod šlechtění vín. Abychom zachovali rodinné a vinařské dědictví, které se datuje pět staletí zpátky, pracujeme pouze s pěstiteli z Valle de La Orotava.

Životní prostředí

Vinice Suertes del Marqués se nacházejí ve Valle de La Orotava, údolí na severní straně ostrova Tenerife. Objekt je tvořen 11 hektary vinic od 300 do 750 metrů nad mořem, všechny s různou orientací a různým složením půdy. Kromě toho společnost Suertes del Marqués provozuje dalších 15 hektarů pěstitelské vinné révy v oblasti s vinicemi s nadmořskou výškou od 250 do 800 metrů.

Odrůdy

Stonoční nezařazené vinné révy černých a bílých hroznů tvoří většinu našich vinic. Pěstovaná v "kordonovém násobku", unikátní v metodě světového šlechtění, hrozny koexistují s jinými přirozenými odrůdami mladých a starých vinic, jako jsou Vijariego Negro, Baboso Negro, Tintilla, Pedro Ximénez nebo Albillo Criollo.

Suertes del Marquéz, Trenzado 2015, D.O. Orotava

Trenzado je suché bílé víno z oblasti D.O. Valle de Orotava z vinařství Suertes del Marqués. Jedná se o směs odrůd Listán Blanco (název, pod kterým je odrůda Palomino známa na Kanárských ostrovech), z 90%, Pedro Ximénez (6%), a Vidueno (4%). Víno je mírně hořké, výrovnaná kyselinka dodává svěžest. Jedná se o velmi elegantní víno.

Další zajímavé články