La Rioja není jen víno

21. Dubna 2019 La Rioja není jen víno
La Rioja je vinařská oblast na severu Španělska. Její název získal svou proslulost díky vinařské oblasti Rioja, která je součástí tohoto regionu, ale nabízí i leccos dalšího.
Oblast La Rioja se hodí pro pěstování spousty skvělých surovin a místní s nimi umějí mistrně zacházet, a tak je oblíbeným cílem pro agroturistiku. Zejména utěšená krajina podél řek nabízí skvělé podmínky pro různé druhy artyčoků nebo půvabnou květinu brutnák, ze které se dělají saláty a ze semínek se vyrábí olej. Podmínky jsou příznivé i pro chov dobytka, vyhlášené je hovězí z Cameros.

A co to víno?

Vinařská oblast Rioja, kde se víno pěstuje už od 9. století n.l., se dělí na tři podoblasti: Rioja Alta, Rioja Alavesa a Rioja Baja. Produkuje se tu velké množství vín od obyčejnějších, jaké najdete v nejběžnějších prodejnách, až po špičkové produkty. V našem eshopu najdete jak mladé víno (kategorie Joven) značky Luis Caňas, tak vyzrálé lahodné produkty jako Vinicola Real, 200 Monges Reserva Selección Especial, D.O.C. Rioja (97 bodů od Roberta Parkera) a také víno z kategorie Crianza (zraje nejméně 2 roky, částečně v dubových barikových sudech) - Sierra Cantabria, Crianza, D.O. Rioja.

Další zajímavé články