Jak chytře využít kávu

13. Května 2020 Jak chytře využít kávu
Přinášíme vám 7 tipů, jak jinak použít kávu kromě přípravy skvělého nápoje. Znali jste všechny její vlastnosti a možnosti využití?

1. Odstraňuje špatné pachy: Káva absorbuje a neutralizuje pachy. V koupelně, vedle odpadkového koše, v ledničce, můžete nechat kávovou sedlinu nebo ji vylít do odpadu.


2. Odhání kočky: Kočky nemají rádi vůni kávové sedliny, takže pokud chcete udržet kočky mimo vaši zahradu nebo rostliny, použijte kávové sedliny jako odpuzující (neškodnou) kočku.


3. Odpuzuje blechy a mravence: Po koupeli vašeho psa rozetřete mletou kávu, káva působí jako odpuzovač parazitů a zamezí zápachu mokrých psů!


4. Vytvořte přírodní peeling: Víme, že kofein v kávě pomáhá vyhladit a napnout pokožku. Aby vaše pleť zůstala mladá, vytvořte přírodní peeling smícháním kávy La Mexicana s lžičkou olivového oleje a použijte jako příjemnou proceduru pro rozproudění celého těla. Zlepšuje krevní oběh, pomáhá zlepšovat křečové žíly a snižuje zadržování tekutin


Café la Mexicana

5. Snižuje tmavé kruhy pod očima: Kofein má stimulační účinky, které pomáhají eliminovat toxiny a působí jako přírodní protizánětlivý přípravek. Třete mokrou kávu v oblasti tmavých kruhů a nechte ji působit po dobu 5 minut. Výsledku si všimnete!


6. Ošetření vlasů: Vhodné pouze pro hnědé vlasy! Uvařte 2 šálky silné kávy, nechte ji vychladnout a po umytí ji naneste na vlasy. Nechte působit asi 20 minut a opláchněte. Docílíte tak lesklých vlasů pomocí přírodních produktů.


7. Kompost pro zahradu: káva je přirozeným zdrojem čerstvého dusíku, draslíku a mnoha dalších minerálů, zvláště prospěšných pro mrkev, ředkvičky a hortenzie. Ale pozor! Nepřehánějte! Použití velkého množství může půdu nadměrně okyselit. Ujistěte se, že kávová sedlina je suchá, aby se před použitím v zahradě neobjevily žádné škodlivé houby nebo bakterie.

Další zajímavé články