Toro Albalá, Don PX 1994, D.O. Montilla Moriles, sherry, 0,375l Toro Albalá Don PX 1994, vyroben z odrůdy Pedro Ximenéz, je přirozeně sladké sherry s vůní po zralém ovoci, karamelu a skvělé plnou a vyváženou chutí s medovými tóny. Sherry zraje více než 20 let v sudech z amerického dubu.

Momentálně vyprodáno Zobrazit podobné produkty z kategorie
Jaroslava Šnejdarová

Pomůže a poradí

Jaroslava Šnejdarová

Odpovědná osoba

+420 777 771 409

Sherry Toro Albalá Don PX 1994, pocházející z oblasti D.O. Montilla Moriles, je vyrobeno z odrůdy Pedro Ximenéz. Jedná se o přirozeně sladké sherry s čistou, tmavě jantarovou barvou s měděnými odlesky. Jemná vůně zralého a sušeného ovoce, medu a citrusy. Plná a sametová chuť s dobrou strukturou, karamelovými tóny a s dlouhou dochutí sušeného ovoce.
Toro Albalá Don PX 1994 je vyráběno tradičním způsobem s využitím systému soleras. Sudy z amerického dubu jsou skládany na sebe. Ve spodu jsou sudy s nejstarším sherry a na vrchu naopak nejmladší a postupně se přečepávají směrem dolů. Toro Albalá Don PX 1994 takto zraje více než 20 let.
Perfektně se hodí k iberské šunce, vyzrálým sýrům, ořechům a klobáskám. Doporučujeme podávat při teplotě 10 - 12°C.
Oblast Montilla Moriles zahrnuje výrobní oblast v provincii Cordoba v Andalusii. Důraz je kladen na kvalitu a maximální výnos je stanoven mezi 60 hl a 80 hl. Výška vinic v oblasti původu je mezi 125 a 600 metry nad mořem. Tato oblast je charakteristická zvláštními bílými půdami bohatými na uhličitan vápenatý: povrch a podloží tvoří měkká půda chudá na organické látky a nepříliš úrodná. Podnebí je zásadní - dlouhá horká a suchá léta a krátké zimy. 
Výrobce Toro Albalá
Body Parker 94
Oblast původu D.O. Montilla Moriles
Obsah alkoholu 17 %
Odrůda Pedro Ximenez
Velikost lahve 0,375 l
Země původu Španělsko

Chutná ještě lépe v kombinaci s