Sobremesa, poseďte si u stolu

28. Června 2019 Sobremesa, poseďte si u stolu
Španělská gastronomická tradice přináší řadu sympatických prvků, které u nás zatím příliš neznáme, nebo nejsme obeznámeni s jejich názvy. Jednou z nich je sobremesa.

Žádný spěch

Sobremesa není žádný pokrm. Tohle hezké slovo označuje odpočinek u stolu po větším společném jídle. Její začátek je zhruba vymezen chvílí po tom, kdy se podává dezert, a může trvat až hodinu (v běžném režimu) nebo i mnohem déle (když je pracovní volno nebo během léta). Sobremesa je čas, kdy sedíte se svými blízkými kolem stolu, povídáte si, společně vzpomínáte, případně si dáte kávu, eventuálně digestiv. V restauracích není zvykem vás po jídle “vyhánět” od stolu a je tedy zcela běžné, že společnost se po opulentní večeři zdrží ještě dlouho a vychutnává si přítomnost rodiny či přátel. Pro mnohé je sobremesa nedílnou součástí jídla, protože to, jak se jí a s kým, je důležitou součástí kultury: nejde jen o potravu jako takovou. 

Pokud vás koncept sobremesy zaujal, máme pro vás několik produktů, které by vás mohly zajímat. Nabízíme velmi elegantní kávovary a také s láskou praženou chutnou kávu, která může být tou pravou tečkou za skvělou večeří. 

Další zajímavé články