Skvělá vína z oblasti Ribera del duero

13. Března 2019 Skvělá vína z oblasti Ribera del duero
Ribera del Duero je jedna z nejoblíbenějších vinařských oblastí Španělska, známá daleko za jeho hranicemi.
Oblast Ribera del Duero, krásná náhorní plošina, kam moderní vinařství přinesli mniši z Burgundska ve 12. století, je známá víny, která vynikají dlouhověkostí a mají vysoký potenciál zrání, podobně jako vína z oblasti Rioja, k níž je Ribera del Duero někdy přirovnávána.
Pěstují se tu především červené odrůdy, až na výjimku, kterou je bílá odrůda Albillo. Mnoho let se tu produkovala spíš prostá růžová vína. Až v 70. letech minulého století došlo na pěstování tělnatějších červených vín odrůdy tempranillo (místní jí říkají Tinto Fino), ze které se produkuje buď odrůdové víno (slavné Tinto Pesquera), nebo se úspěšně kombinuje s odrůdami cabernet Sauvignon, Malbec a Merlot.
Edelikatesy pro vás vybraly zejména vína z vinařství Pago de los Capellanes a Pago de Carraovejas - obě jsou mimochodem i oblíbeným cílem turistů, takže pokud vás vinařství zajímá, zařaďte alespoň jedno do plánů na dovolenou a nechte se provést. Každý milovník vína rozhdoně nesmí vynechat lahodné Pago de Carraovejas z odrůd Tinto Fino, Cabernet Sauvignon a Merlot. Z prvního jmenovaného vinařství nepřehlédněte Pago de los Capellanes Crianza, které bylo vybráno mezi 100 nejlepších vín světa odborným časopisem Wine&Spirits, a dokonalé El Nogal vyníkající skvělou harmonií chutí. 

Další zajímavé články