Sangria, symbol španělského léta - i na zimu!

14. Listopadu 2019 Sangria, symbol španělského léta - i na zimu!
Nejen na dovolené ve Španělsku si mnozí z nás rádi dají sangrii - sdílet s přáteli džbánek s červenou tekutinou, ve které často plave šťavnaté ovoce, je oblíbená kratochvíle Španělů i návštěvníků této gastronomicky bohaté země.

Co vlastně sangria je?

Základem sangrie je červené víno, výjimečně bílé nebo cava. Tenhle lehký alkoholický nápoj dále obsahuje různé ovoce (typicky citrusy, ale najdeme tu i broskve a mnoho dalších plodů), někdy se přislazuje a doplňuje se menším množstvím brandy. Současná pravidla schválená Evropským parlamentem v lednu 2014 umožňují pod jménem sangria prodávat pouze nápoje vyrobené ve Španělsku nebo Portugalsku. O tom, že je sangría oblíbené letní pití jsme psali zde. Ovšem sangríi si lze teplou vychutnat i v zimě, čtěte dál! 
Sangrii si můžete připravit z jednotlivých surovin, nebo v naší nabídce je jich celá řada, a to i v praktickém vícelitrovém balení typu bag in box, a to dokonce i v 10litrové verzi na opravdu velké party!

Tip na chladné měsíce:

Kromě studené osvěžující sangrie si zkuste připravit i její horkou variantu! U krbu chutná nejlépe… Podobá se ostatně punči, jaký najdeme na vánočních trzích, jen je v ní více ovoce. Bloggeři doporučují kromě koření, jaké by nás ais napadlo přidat (skořice, anýz, hřebíček) přisladit medem (máme výborné medy, kterými dodáte na zajímavosit nejen nápojům) a trochu překvapivě také jablečný cider nebo džus.

Další zajímavé články